SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Pracuj chce wejść na giełdę, w ub.r. zanotowała spadek wpływów i zysku

Zajmująca się cyfrową rekrutacją Grupa Pracuj złożyła Komisji Nadzoru Finansowego prospekt wraz z wnioskiem o jego zatwierdzenie, w związku z rozważaną publiczną ofertą akcji (IPO) na warszawskiej giełdzie.

Przemysław Gacek, współtwórca i prezes zarządu Grupy PracujArticle

W skład Grupy Pracuj wchodzą m.in. serwis rekrutacyjny Pracuj.pl, ukraiński serwis rekrutacyjny Robota.ua oraz system do zarządzania rekrutacjami eRecruiter.

- Nasza renoma wśród klientów z kilkudziesięciu krajów świata oraz rozpoznawalność wśród osób poszukujących pracy czynią z nas regionalnego lidera. Mamy ambitne plany, by wykorzystać budowane od dwóch dekad know-how i umiejętności do rozszerzania oferty Grupy Pracuj - mówi Przemysław Gacek, współtwórca i prezes zarządu Grupy Pracuj.

Grupa Pracuj idzie na giełdę

W piątek rano spółka poinformowała o zamiarze wejścia na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

– Skala naszego biznesu sprawia, że dojrzewamy do decyzji o wprowadzeniu Grupy Pracuj na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2017 r. wsparł nas fundusz TCV, który wniósł doświadczenie i wiedzę pozwalającą zwiększyć skalę naszej działalności. Dzisiaj, będąc o 4 lata dojrzalsi, sądzimy, że powiększenie grona akcjonariuszy może wzmocnić nas jeszcze bardziej. Publiczna oferta akcji jest jedną z opcji, którą bierzemy pod uwagę – komentuje Przemysław Gacek.

"W 2020 r. z serwisów Grupy korzystało średnio 6,8 mln użytkowników miesięcznie, w tym 3,1 mln w Polsce i 3,7 mln na Ukrainie. Na portalach Grupy każdego dnia dostępnych jest średnio 154 tys. ofert pracy. Z systemu eRecruiter, służącego do zarządzania rekrutacjami, korzysta ponad 1500 firm. Grupa Pracuj ma łącznie około 81 tysięcy aktywnych klientów (pracodawców)" - wyliczono w komunikacie prasowym.

Według stanu z końca ub.r. Przemysław Gacek ma 55,64 proc. akcji Grupy Pracuj. 27,11 proc. należy do luksemburskiej spółki TCV Luxco Perogie, 10,39 proc. do członka rady nadzorczej Macieja Nogi, a 6,86 proc. do pozostałych akcjonariuszy.

Mniejsze wpływy i zysk Grupy Pracuj w ub.r.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Pracuj w 2020 roku wyniosły 299,3 mln zł, tj. o 19 proc. mniej niż rok wcześniej. Wpływy z serwisów internetowych zmalały z 342,61 do 273,2 mln zł, natomiast przychody z systemów rekrutacyjnych wzrosły z 22,83 do 25,29 mln zł.

W ub.r. w firmie pracowało średnio 789 osób, o 103 mniej niż w 2019 roku.

Zysk z działalności operacyjnej Grupy Pracuj sięgnął 96,6 mln zł, zaś koszty działalności operacyjnej spadły do 189,9 mln zł, tj. o 19 proc. rok do roku. Grupa wypracowała łącznie 72,4 mln zł zysku netto wobec 91,0 mln zł rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Grupa Pracuj chce wejść na giełdę, w ub.r. zanotowała spadek wpływów i zysku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl