SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Śnieżka wprowadza korporacyjną identyfikację wizualną

Grupa Śnieżka, producent farb dekoracyjnych w Polsce, na Węgrzech, Ukrainie i Białorusi wprowadza identyfikację wizualną dla spółek wchodzących w jej skład. Wszystkie marki korporacyjne należące do Śnieżki zyskały indywidualne logotypy, spójne z nowo utworzonym znakiem głównej marki - Śnieżka Group.

Article

Firma wprowadza po raz pierwszy w swojej historii spójną identyfikację korporacyjną. Jej celem jest ujednolicenie komunikacji brandingowej, zwiększenie rozpoznawalności na rynku i pokazanie międzynarodowej skali działalności.

W przygotowanej wspólnie z agencją 4/4 Brand Design identyfikacji korporacyjnej znak Śnieżka Group odchodzi od bezpośrednich nawiązań do logo produktowego, które dotychczas spełniało również funkcję korporacyjną. W typografii zachowano elementy kojarzące się z obecną na rynku marką produktową Śnieżka, m.in. bazowy kolor granatowy. Jednocześnie logotyp został wzmocniony poprzez zapisanie wszystkich nazw kapitalikami – dla oddania rangi brandu korporacyjnego.

Jednobarwny korporacyjny znak Grupy stał się podstawą dla znaków poszczególnych spółek. Logo każdej z nich powstaje przez nałożenie kwadratu w charakterystycznym dla każdego podmiotu kolorze na bazę – granatowy prostokąt Grupy. Takie rozwiązanie wizualnie podkreśla przynależność spółek do Grupy, a jednocześnie płynącą z niej wartość: efekt synergii. Kształt kwadratu stał się także fundamentem i osią dla całego systemu identyfikacji i elementem definiującym jej język.

- Tworząc korporacyjną część naszej identyfikacji wizualnej, szukaliśmy prostego i przejrzystego rozwiązania, które wzmocni wizerunek naszych spółek, składających się na potencjał całej Grupy Śnieżka.  To ważny moment również dlatego, że wizualnie nadajemy Grupie rangę marki, która jeszcze wyraźniej staje się intelektualnym centrum biznesowym „świata Śnieżki” - mówi Aleksandra Małozięć, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.

Kolorystyka przyjęta dla poszczególnych spółek niesie za sobą dodatkowe znaczenia. Śnieżka SA przyjęła dominujący korporacyjny odcień niebieskiego. Najmocniej wyróżniająca się magenta została przypisana spółce Śnieżka Trade of Colours, pełniącej rolę centrum kompetencji w zakresie marketingu i sprzedaży, w której działania najwyraźniej  wpisuje się odwaga i kreatywność. Logo węgierskiego Poli-Farbe osadzono w biznesowej tonacji niebieskiej – ze względu na związek z używanym znakiem produktowym. Z kolei szarość, również nawiązująca do logo produktowego, została przypisana do radomskiej spółki Rafil.Poza spółkami, które wprost mogą opowiedzieć o swojej działalności kolorem, w identyfikacji zakodowano także język wartości Śnieżki, w którym żółty i zielony – przypisane spółkom ukraińskiej i białoruskiej – są nawiązaniem do innowacyjności i strategicznego podejścia do biznesu.

Oprócz nowych logotypów identyfikacja korporacyjna Śnieżki wprowadza zmiany w zakresie formatów dokumentów spółek, wizytówek, stopek e-maili i innych elementów charakterystycznych dla komunikacji korporacyjnej.

We wszystkich spółkach należących do Grupy Śnieżka jest zatrudnionych ok. 1 400 pracowników, a zlokalizowane w czterech krajach (Polska, Węgry, Ukraina i Białoruś) zakłady produkcyjne wytwarzają rocznie około 190 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej. Na koniec 2020 roku Grupa aktywnie działała na 15 rynkach zagranicznych.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Śnieżka wprowadza korporacyjną identyfikację wizualną

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl