SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa Sobieski chce 723 mln zł odszkodowania od The Bank of New York Mellon

Grupa Sobieski wystąpiła o 723 mln zł odszkodowania od The Bank of New York Mellon.

Grupa Sobieski chce 723 mln zł odszkodowania od The Bank of New York Mellon

"Producent alkoholi, w tym wódki Sobieski formalnie wezwał amerykański bank The Bank of New York Mellon z siedzibą w Nowym Jorku do zapłaty 723 mln zł z tytułu odszkodowania i zadośćuczynienia za straty spowodowane czynami nieuczciwej konkurencji, w tym szkody finansowe oraz naruszenie reputacji i dobrego imienia spółek grupy" - czytamy w komunikacie.

W przypadku niespełnienia żądania w ciągu 14 dni Grupa Sobieski zapowiedziała wystąpienie na drogę sądową. Grupa wystąpiła również do organów ścigania o zbadanie odpowiedzialności karnej osób zaangażowanych w próby manipulacji kursem akcji Belvedere SA, m.in. poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o sytuacji finansowej i organizacyjnej spółek Grupy.

Powyższe roszczenia i wnioski są konsekwencją działań podjętych w Polsce przeciwko spółkom Grupy Sobieski przez The Bank of New York Mellon i podmioty, których interesy reprezentuje. Grupa Sobieski podała, że m.in. w kwietniu 2009 r. amerykański bank złożył wnioski o upadłość wtórną - likwidacyjną kilku polskich spółek wchodzących w skład Grupy, objętych w tym czasie francuską procedurą ochronną sauvegarde.

"Zarząd Grupy Sobieski, zgodnie ze swoimi statutowymi obowiązkami oraz wcześniejszymi zapowiedziami, po zwycięskim zakończeniu wszystkich spraw sądowych rozpoczętych w Polsce przez The Bank of New York Mellon oraz po otrzymaniu niezbędnych ekspertyz i analiz, podjął decyzję o wszczęciu kroków prawnych, mających na celu wyegzekwowanie należnych odszkodowań i zadośćuczynienia. W ubiegłym tygodniu odpowiednie dokumenty prawne zostały doręczone do siedziby The Bank of New York Mellon w Nowym Jorku - podano również.
 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa Sobieski chce 723 mln zł odszkodowania od The Bank of New York Mellon

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl