SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa TVN wyemitowała obligacje za 430 mln euro

TVN Finance Corporation III AB, spółka należąca do Grupy TVN wyemitowała dziś obligacje Senior Notes o wartości 430 mln euro z terminem zapadalności w 2020 roku.

Obligacje posiadają stałe oprocentowanie w wysokości 7,375 proc. w skali roku z odsetkami płatnymi w okresach półrocznych (15 czerwca oraz 15 grudnia) od dnia 15 grudnia 2013 r., natomiast ich terminem zapadalności będzie 15 grudnia 2020 r. Papiery zostały sprzedane po cenie równej 100 proc. wartości nominalnej za łączną kwotę 430 milionów euro,

- Obligacje mają wbudowaną opcję wcześniejszego wykupu, między innymi, na następujących zasadach: do 15 grudnia 2016 r. TVN Finance Corporation III AB (publ) może wykupić wszystkie obligacje po cenie stanowiącej 100 proc. wartości nominalnej powiększonej o premię z tytułu przedterminowego wykupu (make-whole premium); od dnia 15 grudnia 2016 r. TVN Finance Corporation III AB (publ) może wykupić wszystkie lub część obligacji po cenie stanowiącej 103,688 proc. wartości nominalnej, od dnia 15 grudnia 2017 r. po cenie stanowiącej 101,844 proc. wartości nominalnej, oraz od dnia 15 grudnia 2018 r. po cenie stanowiącej 100 proc. wartości nominalnej; w każdym przypadku powiększonej o odsetki naliczone i niezapłacone do dnia wykupu - czytamy w komunikacie.

Środki pozyskane przez spółkę TVN Finance Corporation III AB z emisji obligacji zostaną przekazane w formie pożyczki najpierw do TVN Media, która następnie udzieli pożyczki na rzecz TVN SA. - Zaangażowanie TVN Media w proces umożliwi wykorzystanie dodatnich przepływów pieniężnych generowanych przez TVN Media w celu obsługi spłaty odsetek od obligacji - podaje spółka.

TVN przeznaczy środki pozyskane z emisji obligacji na wykup wszystkich obligacji Senior Notes o łącznej wartości nominalnej 558 mln euro, oprocentowanych w wysokości 10,75 proc., z terminem zapadalności w 2017 r., zapłatę premii z tytułu przedterminowego wykupu obligacji, odsetek naliczonych i niezapłaconych do daty wykupu obligacji oraz na pokrycie kosztów emisji obligacji. W pozostałym zakresie wykup obligacji zostanie sfinansowany ze środków pochodzących ze sprzedaży akcji spółki Grupa Onet.pl SA.

Spółka podkreśla, że transakcja przyczyni się do zmniejszenia poziomu długu brutto Grupy TVN oraz wydłużenia okresu zapadalności refinansowanej części długu z 2017 r. do 2020 r.  Łączna wartość zobowiązań TVN na dzień 30 czerwca 2013 roku wyniosła 3,66 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa TVN wyemitowała obligacje za 430 mln euro

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
przyszły emeryt
Akcjonariuszami TVN są Otwarte Fundusze Emerytalne.OFE PZU Złota Jesień posiada 5,31% OFE ING posiada 5,10% a OFE Aviva 5% akcji TVN.Także przyszli emeryci chcemy czy nie i tak jesteśmy udziałowcami TVN.Decyzja pewnie podjęta z przyczyn politycznych a nie ekonomicznych,to samo dotyczy Agory.
odpowiedź
User
art
Nie oglądam tej stacji, poziom pudelka przy TVN to wyżyny intelektualne :-) Seriale klasy C, pseudo reality show...
odpowiedź
User
taka prawda
Cyfrowy Polsat spłacił 100 milionów długu przed terminem,a łączna wartość zobowiązań TVN na dzień 30 czerwca 2013 roku wyniosła 3,66 mld zł.Czyli coś w tym TVN-ie nie gra.
odpowiedź
User
franz
@taka prawda Propagandę głosisz dokładnie jak TVN, wypatrzoną prawdę :) Powiedz co Polsat sprzedał i skąd miał kasę na wcześniejszą spłatę. I dlaczego nie napisałeś, jaki Polsat ma dług? Wymagasz aby w TV były rzetelne informacje a sam przedstawiasz dany fakt w świetle które Tobie się podoba - czym więc różnisz się od TVNu?
odpowiedź
User
taka prawda do franz
TVN i rzetelne informacje he,he.Jaki Polsat ma dług nie wiem a o mediach czytam sporo ale nie wiem.
odpowiedź