SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa TVN wykupiła i umorzyła obligacje. Zapłaciła 656 mln euro

TVN Finance Corporation II AB, spółka zależna Grupy TVN, dokonała wykupu za 656 mln euro obligacji Senior Notes o łącznej wartości nominalnej 593 mln euro, które następnie zostały umorzone. Operacja jest częścią strategii refinansowania zadłużenia spółki.

Grupa TVN wykupiła i umorzyła obligacje. Zapłaciła 656 mln euro

Papiery zostały wykupione przed terminem zapadalności, który przypadał na 2017 rok. - Obligacje zostały wykupione po cenie stanowiącej wartość nominalną powiększoną o premię z tytułu przedterminowego wykupu obligacji (…). Łączna cena wykupu obligacji, z narosłymi odsetkami, wyniosła 656.475.534,38 euro - podał TVN w komunikacie.

Umorzone papiery były wyemitowane 19 listopada 2009 r., a także 10 marca i 30 kwietnia 2010 r. Wykup został dokonany na podstawie warunków emisji, przyznających TVN możliwość dokonania takiej operacji przed terminem zapadalności do dnia 15 listopada br.

Wykup obligacji został zrealizowany ze środków pozyskanych ze sprzedaży obligacji Senior Notes o łącznej wartości nominalnej 430 mln euro, wyemitowanych przez TVN 16 września 2013 roku, oprocentowanych w wysokości 7,375 proc. i z terminem zapadalności w 2020 roku (więcej na ten temat). Na potrzeby transakcji wykorzystano też środki ze sprzedaży przez spółkę akcji Grupy Onet.pl, co miało miejsce w ub.r.

Grupa TVN w I półroczu br. miała 783,6 mln zł przychodów i 73,7 mln zł straty netto przypadającej na akcjonariuszy jednostki dominującej (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa TVN wykupiła i umorzyła obligacje. Zapłaciła 656 mln euro

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
analityk
To i tak nie uchroni TVN przed bankructwem.
24 19
odpowiedź
User
Sakiewicza Bliźniak
Analityku, księżulek dopytuje się o twoje dziecko, a Klub Gazety Polskiej prosi o ekspertyzę, czy co do kosztów kolejnej pielgrzymki do Lichenia. Pamiętaj, tym razem nie uwzględniamy kredytów, prezio już nie poręczy.
16 22
odpowiedź
User
ocena
Wyprzedali wszystko bo niebyli w stanie obsłuzyc odsetek od obligacji plus zaciągnęli kolejne dlugi żeby zrolować stare hahahah a co teraz zastawil ten bankrut żeby pozyskać kolejne śmieciowe obligacje jak już nic niema a TVn lec w sondażach na morde ? Kolejny Taniec ze szmira ich nieuratuje tylko odwlecze egzekucje TVN made in Miszczak
22 11
odpowiedź
User
Zbee
Firma zadłużona ponad miarę. Jak polityczni przyjaciele stracą władze to szybko zbankrutuje.
24 12
odpowiedź
User
art
Kto jeszcze poza słoikami chce oglądać Wiocha TV z serialami typu "Na Wspólnej" i żenującą "rozrywką"
22 12
odpowiedź