SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grupa Wirtualna Polska z Money.pl i Dobreprogramy.pl wyprzedziła Onet i RASP (Megapanel z grudnia)

W grudniu ub.r. Grupa Wirtualna Polska, już po włączeniu do niej Grupy Money.pl i Dobreprogramy.pl, zanotowała więcej użytkowników i odsłon niż Grupa Onet - RASP (jeszcze bez NK.pl). Niezmiennymi liderami pod względem zasięgu są strony Google, Facebook i YouTube.

Article

Strony Google w grudniu ub.r. odwiedziło 20,22 mln polskich internautów (real users), o 86,8 tys. więcej niż miesiąc wcześniej i o 1,38 mln więcej niż rok wcześniej - wynika z danych Megapanelu PBI/Gemius. Facebook w skali miesiąca zanotował minimalny spadek (o 6,1 tys. użytkowników), za to w skali roku - wzrost o 1,46 mln. YouTube w skali miesiąca zyskał 204,8 tys. użytkowników, a w skali roku - 1,49 mln.

Na trzecie miejsce wskoczyła Grupa Wirtualna Polska, wyprzedzając Grupę Allegro - GG oraz Grupę Onet - RASP. Grupa WP zyskała w skali miesiąca 1,04 mln użytkowników, co wynika głównie z włączenia do niej kupionej w grudniu ub.r. (więcej na ten temat) Grupy Money.pl, mającej w listopadzie 4,44 mln użytkowników oraz przejętego ponad rok temu serwisu Dobreprogramy.pl, z 4,86 mln użytkowników w listopadzie.

Z kolei Grupa Onet - RASP, do której statystyk nie dodano jeszcze danych portalu NK.pl, na którego przejęcie przez firmę UOKiK zgodził się w zeszłym tygodniu, zyskała w skali miesiąca 64,7 tys. użytkowników, a w skali roku - 742 tys. Natomiast strony Grupy Allegro i GG miały o 199,5 tys. użytkowników więcej niż miesiąc wcześniej, ale o 814 tys. mniej niż rok wcześniej.


Wśród serwisów i grup serwisów objętych audytem site-centric zdecydowanymi liderami są Grupa WP, Onet i RASP oraz Allegro i GG, wyprzedzając kolejne w rankingu Grupę Interia.pl i Grupę Gazeta.pl o ok. 3-4 mln użytkowników.

Grupa Interia.pl zanotował o 370,7 tys. użytkowników więcej niż przed miesiącem i o 326 tys. więcej niż przed rokiem. Natomiast Grupa Gazeta.pl straciła w skali miesiąca 75,8 tys. użytkowników, a w skali roku - 1,32 mln.


Adres Google.pl zyskał w skali miesiąca 220,5 tys. polskich użytkowników, a Google.com - 186,4 tys.

Wśród polskich portali liderem jest Onet.pl (o 17 tys. użytkowników więcej niż miesiąc wcześniej i o 471,1 tys. więcej niż rok wcześniej). Allegro.pl zyskało w skali roku 290,9 tys. użytkowników, a w skali roku - 148,7 tys., natomiast WP.pl - w skali miesiąca zyskała 281,1 tys., a w skali roku straciła 132,1 tys.

Dołącz do dyskusji: Grupa Wirtualna Polska z Money.pl i Dobreprogramy.pl wyprzedziła Onet i RASP (Megapanel z grudnia)

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
i co teraz zrobi onet?
31 16
odpowiedź
User
wszystkojasne
No to teraz już wiadomo, po co WP robiła wałki z cloakingiem w Google... Różnica jest tak niewielka, że to już pewne na 100%, że bez kombinacji z Google, WP by pozostała druga. Czy naprawdę warto było po trupach to robić? Przecież za 2 miesiące i tak spadną, a smród jaki pozostanie będzie się ciągnął latami.
39 40
odpowiedź
User
GaP
A za miesiac, jak Onet doda sobie NK to nastepna okazja do bycia pierwszym WP bedzie miala jakos za kolejne 15-20 lat...
28 30
odpowiedź