SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa ZPR Media buduje własną agencję telewizyjną

Grupa ZPR Media uruchomi agencję telewizyjną która będzie pracować na potrzeby jej kanałów telewizyjnych, głównie nowej stacji TV#, która trafi na ósmy multipleks. Jej podwaliny stanowi zespół 40 dziennikarzy, który od listopada ub.r. produkują już lokalne serwisy informacyjne.

fot. Shutterstock.comArticle

Od początku listopada 2015 roku Grupa ZPR Media rozpoczęła testową produkcję telewizyjnych materiałów informacyjnych. Testy prowadzone są dwutorowo: w zakresie realizacji relacji reporterskich na żywo oraz materiałów filmowych. Testowany jest sprzęt, technologia oraz organizacja pracy newsroomu.

Zakupiono kilkanaście zestawów do produkcji materiałów wideo oraz do obróbki i montażu, które trafiły do redakcji w największych miastach w Polsce. Rozpoczęto cykl szkoleń dla dziennikarzy. Biorą w nich udział reporterzy stacji radiowych Grupy m.in. z Warszawy, Poznania, Łodzi, Trójmiasta, Lublina, Krakowa, Wrocławia, Aglomeracji Śląskiej. Zaczęli oni przygotowywać relacje dotyczące lokalnych wydarzeń, które od 9 stycznia br. można oglądać na stronie eskainfo.pl.

- Organizowana telewizyjna agencja informacyjna jest naturalną konsekwencję rozwoju naszej Grupy, zatrudniającej ponad 150 dziennikarzy i reporterów w kilkudziesięciu miastach w Polsce, gdzie mamy stacje radiowe i serwisy internetowe. Rozpoczęcie stałej produkcji materiałów newsowych z Polski związane jest również z uzyskaną koncesją telewizyjną na MUX-8, w której bardzo mocno chcemy postawić na informację i publicystykę - mówi Leszek Kozioł, wiceprezes Grupy ZPR Media.

Na ósmym multipleksie należąca do ZPR Media spółka Spektrum uruchomi kanał TV#. Ma on emitować głównie filmy familijne, seriale, a także codzienny program informacyjny. Stacja ruszy w tym roku, dokładny termin jej uruchomienia nie jest jeszcze znany. Poza tym w portfolio Grupy ZPR Media są też stacje muzyczne Polo TV, Eska TV i VOX Music TV.

Zespół agencji ma być docelowo powiększany w miarę wzrostu ilości zadań, które będzie ona wykonywać.  - Agencja nawiąże również współpracę z lokalnymi mediami, których jest w Polsce bardzo dużo i są najszybszym źródłem informacji o tym co dzieje się poza Warszawą - mówi Wirtualnemedia.pl Monika Polewska, rzecznik prasowa Grupy ZPR Media.

Polewska informuje, że w przyszłości usługi agencji telewizyjnej mają zostać udostępnione zewnętrznym podmiotom. W taki sposób działa Agencja TVN, która materiały z TVN i TVN24 oraz z innych źródeł sprzedaje innym nadawcom i serwisom internetowym.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grupa ZPR Media buduje własną agencję telewizyjną

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Demokracja w rozkwicie
Czerwoni są wydalani z TVP, Czarzasty przejmuje władzę w SLD. Są kadry i powody do budowania własnego zaplecza starej gwardii, na bazie wcześniej przyznanych sobie koncesji.
odpowiedź
User
Łodziak
Problemem ZPR jest brak dobrych dziennikarzy informacyjnych. Jankes i Poutek cytowalności nie zapewnią.
odpowiedź
User
tom
Super pomysł, kibicuje i trzymam 5 kciuków:-):-):-):-)
odpowiedź