SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grupa ZPR Media chce mieć co najmniej dwa kanały na MUX-8

Grupa ZPR Media zamierza wystartować w konkursach na nadawanie na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. - Złożymy więcej niż jeden wniosek - mówi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek, szef rady nadzorczej Grupy ZPR Media.

Zbigniew Benbenek, właściciel grupy ZPR (fot. Super Express)Article

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na początku sierpnia br. ogłosiła konkursy na cztery kanały, które mają trafić na MUX-8. Wszystkie mają mieć charakter uniwersalny, ale od każdego z nich KRRiT wymagać będzie emisji określonego typu programów telewizyjnych. Pozostałe trzy miejsca na tym multipleksie decyzją Krajowej Rady otrzyma Telewizja Polska.

- Analizujemy każdy z tych kanałów. Powołaliśmy do tego odpowiednie zespoły - mówi Wirtualnemedia.pl Zbigniew Benbenek. Jego zdaniem, Grupa ZPR Media ma największe kompetencje, by uruchomić kanał interaktywny (to stacja, która ma nadawać „audycje poświęcone rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego”).

- Najbardziej interaktywną grupą są młodzi słuchacze Eski. Rozwijamy też usługę telewizji hybrydowej - argumentuje Benbenek.

Grupa ZPR Media chce też stworzyć kanał filmowy (w postępowaniu to stacja, która poza filmami i serialami na nadawać też rozrywkę i informacje). Spółka startowała już w konkursie na nadawanie stacji filmowej na MUX-1 (we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich i firmą Kino Świat), ale przegrała.

- Zbudowaliśmy zespół ludzi, którzy potrafi kupować i selekcjonować filmy  - podkreśla Zbigniew Benbenek.

Na razie nie podjęto ostatecznych decyzji w ilu konkursach Grupa ZPR Media wystartuje, ale na pewno w więcej niż jednym.

- Mamy już wiedzę jak trafić do grupy widzów telewizji naziemnej. To inna widownia niż ta kablowo-satelitarna -  mówi szef rady nadzorczej holdingu, który ma obecnie trzy kanały naziemne: stacje muzyczne Eska TV i Polo TV, nadające na drugim multipleksie oraz dokumentalny Fokus TV, obecny na pierwszym multipleksie.

W postępowaniach na nadawanie programów na MUX-8 zamierzają wystartować też firmy Kino Polska TV, która zgłosi kanały do każdego konkursu oraz Agora, która chce przedstawić propozycje co najmniej dwóch stacji. Termin zgłoszeń do konkursu upływa 18 września br.

Dołącz do dyskusji: Grupa ZPR Media chce mieć co najmniej dwa kanały na MUX-8

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
lolik
Filmy pokroju tych w ESKA GO - dziękujemy, ale nie!
odpowiedź
User
Seba
Dość już tego monopolu mediów liberalno-lewicowych na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej .
Czas na nowe media prawicowe.
odpowiedź
User
Epnrtoi
Dość już tego monopolu mediów liberalno-lewicowych na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej .
Czas na nowe media prawicowe.

A może pora na media dla normalnych ludzi ???
odpowiedź