SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Simon Amor nowym prezesem Grupy Żywiec

Grupa Żywiec od marca ma nowego prezesa zarządu. Na prośbę poprzedniego prezesa Francois-Xaviera Mahot rada nadzorcza podjęła uchwałę o odwołaniu go ze stanowiska i powołaniu na jego następcę Simona Amora.

Simon Amor rozpoczął karierę w Grupie Heineken (do której należy Grupa Żywiec) w 2016 roku jako dyrektora off trade i członek zespołu zarządzającego Heineken UK. Od lipca 2020 roku był dyrektorem zarządzającym brytyjskiego oddziału Heinekena.

Przed dołączeniem do Grupy Heineken Simon Amor pełnił różne funkcje zarządcze w ColgatePalmolive, w tym rolę grupowego dyrektora sprzedaży Wielkiej Brytanii i Irlandii (2014-2016), Dyrektora Sprzedaży Colgate-Palmolive Australia (2011 – 2014) i Dyrektora ds. Rozwoju Klientów w ColgatePalmolive Europe (2007-2010). Jest Absolwentem Uniwersytetu w Surrey (1991 – 1995).

Nowy prezes Grupy Żywiec

Francois-Xavier Mahot dołączył do Grupy Żywiec jako prezes zarządu 1 stycznia 2019 roku. W komunikacie nie podano, jakie są jego dalsze plany zawodowe.

W ub.r. Grupa Żywiec osiągnęła wzrost przychodów sprzedażowych o 5,1 proc. do 3,75 mld zł, głównie dzięki markom premium jak Heineken i Desperados.

Przychody Grupy Żywiec w kraju zwiększyły się rok do roku z 3,48 do 3,68 mld zł (przy czym te od podmiotów zależnych zmalały z 444,6 do 359,8 mln zł), natomiast wpływy z eksportu spadły z 92,1 do 73,9 mln zł.

Do Grupy Żywiec należy kilkanaście marek piwa, m.in. Żywiec, Warka, EB, Heineken, Desperados, Namysłów, Królewskie, Tatra, Leżajsk, Brackie, Zlatý Bažant i Zamkowe.

Dołącz do dyskusji: Simon Amor nowym prezesem Grupy Żywiec

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
klaps
Brytyjski kolonizator narzuca politykę centrali. Grzeczni specjaliści lokalni wykonają.
odpowiedź