SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gruppa66 Ogilvy i Mather Communications razem jako Ogilvy & Mather Advertising

Ogilvy Group Polska łączy agencje Gruppa66 Ogilvy i Mather Communications w Ogilvy & Mather Advertising. Dyrektorem zarządzającym nowej firmy będzie Wojciech Putrzyński.

Gruppa66 Ogilvy i Mather Communications razem jako Ogilvy & Mather Advertising

- To odpowiedź na potrzeby klientów i ewolucję rynku reklamy na świecie - tak połączenie Gruppa66 Ogilvy i Mather Communications uzasadnia Tomasz Bałuk, CEO Ogilvy Group Polska. - Koncentrujemy nasze największe atuty w ramach silnych spółek o jasno zdefiniowanych i uzupełniających się kompetencjach, które będą ze sobą ściśle współpracować pod jednym dachem - dodaje.

Dyrektorem Ogilvy & Mather Advertising zostanie Wojciech Putrzyński, który od 7 lat zarządzał spółkami Mather Communications / SoHo Square. Dyrektorem kreatywnym nowej agencji będzie Jan Majle, który od kwietnia br. pełnił taką funkcję w Gruppa66 Ogilvy. Natomiast dotychczasowy szef strategii Mather Communications / SoHo Square Anna Sowińska dołączy do zespołu Ogilvy Brand Consulting, gdzie obejmie funkcję dyrektora strategicznego.

Agencja SoHo Square zostanie zachowana w ramach Ogilvy Group Polska. Będzie nią kierował również Wojciech Putrzyński.

- W związku z tymi zmianami w ramach całej grupy nie przewidujemy ani jednego zwolnienia - podkreśla Tomasz Bałuk.

Z kolei Olga Sobieraj, dotychczasowa dyrektor zarządzająca Gruppa66 Ogilvy, obejmie funkcję chief operating officera i członka zarządu Ogilvy Group Polska. Będzie zarządzać wszystkimi spółkami Grupy, ze szczególnym naciskiem na integrację i koordynację ich pracy w zakresie całościowej oferty komunikacji 360. - Od wielu miesięcy Olga jest naszym liderem w zakresie integrowania i digitalizacji nie tylko wszystkich naszych podmiotów, starając się, aby każdy znaczący projekt w naszej firmie traktowany był zgodnie ze strategią „digital@ogilvy”. Nadszedł czas, aby mogła skupić się nad tym wyzwaniem w jeszcze większym wymiarze i zakresie - argumentuje Tomasz Bałuk.

Wdrażana przez Ogilvy Group Polska strategia „digital@ogilvy” opiera się na postrzeganiu internetu jako medium integrującego wszystkie działania komunikacyjne. Takie podejście jest obecnie wprowadzane w całej sieci Ogilvy.

Jednocześnie z funkcji dyrektor Ogilvy Interactive zrezygnowała Małgorzatia Skorwider. W związku z tym Grupa szuka osoby na stanowisko leader digital & interactive.

Po tych zmianach Ogilvy Group Polska będzie obejmować 7 spółek: oprócz Ogilvy & Mather Advertising i SoHo Square, także agencje Ogilvy Action, Ogilvy Interactive, Ogilvy PR i Ogilvy Brand Consulting oraz dom produkcyjny Redworks.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Gruppa66 Ogilvy i Mather Communications razem jako Ogilvy & Mather Advertising

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl