SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Cydejko nowym prezesem SDiW Repropol. Ustępujący Maciej Hoffman – członkiem honorowym

Dotychczasowy wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Grzegorz Cydejko, został we wtorek wybrany nowym prezesem tego Stowarzyszenia. Maciej Hoffman, który pełnił tę funkcję przez ostatnich kilka kadencji, został członkiem honorowym.

Grzegorz Cydejko to dziennikarz i publicysta ekonomiczny, menedżer i działacz społeczny. Pracował m.in. w „"The Warsaw Voice", był sekretarzem redakcji „Życia Warszawy" i „Życia", dziennikarzem tygodników „Życie Gospodarcze" i „Gazeta Bankowa. Pracował także w „Gazecie Bankowej", „Businessman Magazine" i „Forbesie”.

- Zbliżają się wielkie zmiany w położeniu wydawców i dziennikarzy związane z planami legislacyjnymi rządu i z wdrożeniem dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku europejskim. Ta zmiana wprowadza prawa pokrewne i uprawnienie naszego sektora do dochodzenia należnych mu wynagrodzeń z tytułu wykorzystywania pracy wydawców i twórców prasy przez gigantów internetu – mówił po wyborze Cydejko. - Dlatego rośnie zainteresowanie działalnością Repropolu ze strony wydawców internetowych oraz dziennikarzy. Coraz więcej z nich rozumie pożytki z funkcjonowania ich organizacji zbiorowego zarządzania.

Kto jeszcze we władzach Stowarzyszenia

Do zarządu Repropolu zostali także wybrani: Paweł Czajkowski z Agory, Damian Flisak z RASP, Ksenia Kakareko z Katedry Prawa Mediów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW, Maciej J. Kowalski z „Nowego Wyszkowiaka”, Rafał Mandes z Infor Biznes oraz reprezentujący Izbę Wydawców Prasy - Jacek Wojtaś.

W komisji rewizyjnej Stowarzyszenia natomiast – decyzją gremium - pracować będą Marcin Celiński z Fundacji Arbitror, Magdalena Dulińska z Gremi Media, Maciej Hoffman, reprezentująca Polska Press Izabela Marciniak, Jędrzej Skrzypczak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Piotr Zmelonek z „Polityki”.

SDiW Repropol jest organizacją zbiorowego zarządzania pracującą na rzecz wydawców prasy oraz dziennikarzy. Dzieli opłatę reprograficzną pośród wydawców oraz zarządza prawami do publikacji i artykułów prasowych. Reprezentuje branżę w procesie legislacyjnym i wobec użytkowników praw.

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Cydejko nowym prezesem SDiW Repropol. Ustępujący Maciej Hoffman – członkiem honorowym

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
co to...
normalni dziennikarze nie mają czasu na takie pierdoły
odpowiedź
User
Crimson
Dobry Wybór.
odpowiedź
User
Nicole
Poznałam Grzegorza kilkanaście lat temu, poważny, rzetelny dziennikarz, z dystansem, analizujący, mający własne zdanie i przede wszystkim słuchający. Nie toleruje głupoty, ale woli przemilczeć niż wygarnąć co myśli o kimś, daje szansę. Oczywiście nie każdy jest w stanie z niej skorzystać:)
odpowiedź