SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Grzegorz Czapski przechodzi z Wirtualnej Polski do Allegro. „Planujemy akwizycje”

Grzegorz Czapski, były wiceprezes Wirtualnej Polski objął nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. rozwoju w Allegro. Odpowiadać będzie za akwizycje, partnerstwa biznesowe, rozwój projektów strategicznych i nadzór właścicielski.

Grzegorz Czapski Article

Grzegorz Czapski na początku lipca br. rozstał się z Wirtualna Polska Holding, gdzie od 2014 r. pełnił funkcję wiceprezesa ds. rozwoju.

Jako wiceprezes WP Holding Czapski odpowiadał za zbudowanie od podstaw obszaru e-commerce i nadzór biznesowy nad segmentami mody i urody, domu i wnętrza, turystyki i finansów osobistych.

Przeprowadził też akwizycje kilkunastu spółek online, zarówno e-commerce jak i mediowych. Wcześniej Czapski pełnił funkcję dyrektora ds. M&A i rozwoju na Region CEE w GTS Central Europe SARL, spółce portfelowej amerykańskich funduszy private equity nabytej przez Deutsche Telekom. Karierę zawodową rozpoczął w PwC, gdzie pracował m.in. jako starszy menedżer w dziale doradztwa biznesowego.

Teraz, jak informuje Allegro Grzegorz Czapski objął w tej firmie funkcję dyrektora ds. rozwoju. Będzie się zajmował takimi obszarami jak akwizycje, partnerstwa biznesowe, rozwój projektów strategicznych i nadzór właścicielski.

- Planujemy aktywniej niż w ostatnim czasie poszukiwać partnerstw strategicznych oraz rozwijać się poprzez akwizycje. Grzegorz jest doświadczonym menedżerem w obszarze akwizycji i restrukturyzacji oraz zarządzania spółkami e-commerce. Bardzo się cieszę, że wzmocni nasz zespół swoimi kompetencjami i doświadczeniem - podkreśla Przemysław Budkowski, prezes Allegro.

Według danych podawanych przez Allegro konta w serwisie posiada obecnie ponad 20 mln Polaków, a 16 mln odwiedza serwis każdego miesiąca. Ponad 85 proc. transakcji dotyczy produktów nowych, sprzedawanych po ustalonej cenie. Allegro współpracuje z kilkuset markami, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych oraz dystrybutorów.

Według badania Gemius/PBI w maju br. Allegro.pl zanotowało 15,55 mln realnych użytkowników i 1,43 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Czapski przechodzi z Wirtualnej Polski do Allegro. „Planujemy akwizycje”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sdf
Akwizycje... Allegro będzie chodzić po biurach i sprzedawać książki i latarki?
6 6
odpowiedź
User
a o co naprawdę chodzi?
może akwizycja Netwizora wyszła nie tak jak potrzeba?
3 6
odpowiedź
User
Ano
Kto zna WP wie gdzie teraz by była gdyby nie Grzesiek, powodzenia w większym stawie
10 3
odpowiedź
User
mmbb
Allegro to syf!!
1 0
odpowiedź
User
as
nie wierzę w prawdziwość podanej liczbę realnych użytkowników, bo wiele oób ma kilka kont oraz wiele kont jest nieaktywnych
2 0
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing
przesuń do góry