SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grzegorz Filip redaktorem naczelnym pisma „Nowe Książki”

Od początku marca br. redaktorem naczelnym czasopisma „Nowe Książki” - poświęconego literaturze - został Grzegorz Filip, pisarz, publicysta i redaktor. Na stanowisku zastąpi Tomasza Łubieńskiego, który po dwudziestu latach pełnienia tej funkcji przeszedł na emeryturę.

Grzegorz Filip / fot. materiały prasowe Article

Grzegorz Filip publikuje od 1988 roku na łamach czasopism literackich. W swojej karierze był redaktorem naczelnym kwartalnika literackiego „Kresy”, a obecnie prowadzi dział publicystyki w miesięczniku „Forum Akademickie” i redaguje dodatek „Forum Książki”.

W latach 2003-2009 zajmował się publicystyką muzyczną, a od 2009 roku - beletrystyką. Wydał zbiór opowiadań „Teoria strun”, powieść „Studnia”, „Miłość pod koniec świata” i „Pomiędzy”. Jest autorem artykułów z zakresu kultury, nauki i edukacji. Organizuje także konkurs popularnonaukowy „Skomplikowane i proste”.

„Nowe Książki” to pismo poświęcone krytyce literackiej i naukowej, które ukazuje się od 1949 roku. Adresowane jest do środowisk akademickich, literackich, bibliotekarzy, wydawców, księgarzy - do wszystkich miłośników książek. Wśród autorów współpracujących z czasopismem znalazły się takie nazwiska jak Melchior Wańkowicz, Władysław Kopaliński, Stefan Kisielewski, Zbigniew Bieńkowski czy Janusz Tazbir.

Od 2010 roku wydawcą pisma jest Instytut Książki.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Filip redaktorem naczelnym pisma „Nowe Książki”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl