SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Rzeczpospolita” publikuje film dokumentalny o życiu jej właściciela Grzegorza Hajdarowicza (wideo)

We wtorek na portalu internetowym „Rzeczpospolitej” został zamieszczony film dokumentalny „Obywatel GH. Grzegorz Hajdarowicz z innej strony”. Grzegorz Hajdarowicz jest pośrednio głównym akcjonariuszem firmy Gremi Media wydającej „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”.

Ujęcie z filmu „Obywatel GH. Grzegorz Hajdarowicz z innej strony” Article

W opisie filmu „Obywatel GH. Grzegorz Hajdarowicz z innej strony” stwierdzono, że „to prezentacja drogi życiowej krakowianina, zaangażowanego w młodości w KPN antykomunisty, który od kontestacji PRL szybko przeszedł do budowania polskiego kapitalizmu”.

W filmie Szyc i Chrabota

Film pokazuje zarówno aktywność Hajdarowicza w opozycji antykomunistycznej, jak też jego późniejszą działalność biznesową, m.in. w branży produkcji filmowej i wydawniczej. W zwiastunie widać m.in. kompleks Alvernia Studios ze studiem filmowym, który kontrolowana przez biznesmena Grupa Gremi kupiła od Stanisława Tyczyńskiego jesienią ub.r. Pokazywane są też ujęcia z debiutu Gremi Media (to wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) w listopadzie ub.r. na rynku giełdowym NewConnect. Należąca do Grzegorza Hajdarowicza firma KCI jest większościowym akcjonariuszem Gremi Media, ma 85,9 proc. jej akcji.

O przedsiębiorcy opowiadają osoby, które w różnym okresie z nim współpracowały, m.in: Jan Kaczmarek, Jacek Majchrowski, Borys Szyc, Henryk Kuśnierz, Bogusław Chrabota, ks. Kazimierz Sowa, czy Marian Owerko.

Hajdarowicz naczelnym

- Mało kto pamięta, że Grzegorz Hajdarowicz był redaktorem naczelnym jednej z pierwszych gazet w niepodległej Polsce. Mając doświadczenie dziennikarskie z podziemną prasą zawsze za gazetą tęsknił. Wejście w „Rzeczpospolitą” i próba przebudowania tej firmy, stworzenia z niej nowoczesnego kombajnu multimedialnego to jest tak naprawdę realizacja głęboko ukrywanego w sobie marzenia - mówi w filmie Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

„Obywatel GH. Grzegorz Hajdarowicz z innej strony” to film dokumentalny  wyprodukowany przez Rzeczpospolita TV, telewizję internetową „Rzeczpospolitej”.

- Wszyscy wiedzą, że Grzegorz Hajdarowicz jest właścicielem „Rzeczpospolitej". Niewiele osób jednak wie, że w latach osiemdziesiątych walczył z systemem komunistycznym na ulicy, z procą w ręku. Mało jest też w Polsce znana jego kariera jako producenta filmowego, a przecież za film „City Island” z hollywoodzkim gwiazdorem Andym Garcią dostał nagrodę publiczności na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Takich wątków w jego życiorysie jest więcej. I temu właśnie służy ten film: pokazuje przedsiębiorcę od strony słabo w Polsce znanej - mówi Mikołaj Tocki, reżyser filmu i dyrektor ds. multimediów w Gremi Media.

 

Należąca do Grzegorza Hajdarowicza Gremi Media przejęła Presspublikę (wówczas wydającą „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”) siedem lat temu. W połowie 2011 roku za 80 mln zł przejęła 51 proc. udziałów Presspubliki od brytyjskiego funduszu Mecom, a kilka miesięcy później kupiła 49 proc. jej udziałów od Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita” za 55 mln zł.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Gremi Media zanotowała 50,22 mln zł wpływów ze sprzedaży i 4,04 mln zł zysku netto.

Według danych ZKDP od stycznia do września br. średnia sprzedaż „Rzeczpospolitej” wynosiła 45 231 egz. (8,1 proc. mniej niż rok wcześniej), a „Parkietu” -  3 834 egz. (po spadku o 7 proc. w skali roku). We wrześniu br. portal Rp.pl zanotował 3,1 mln realnych użytkowników i 11,54 mln odsłon, a Parkiet.com - 201,2 tys. użytkowników i 1,52 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Rzeczpospolita” publikuje film dokumentalny o życiu jej właściciela Grzegorza Hajdarowicza (wideo)

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BeciaKlumpa
A kogo to interesuje?
38 14
odpowiedź
User
Stef
Historia nieznana - jak dzieki smietnikowi i Grasiowi sralem sie magnatem prasowym
50 19
odpowiedź
User
bełkot trolli
Historia nieznana - jak dzieki smietnikowi i Grasiowi sralem sie magnatem prasowym


Kojarzysz cokolwiek o czym piszesz? :) Rozmawiając z Grasiem on już był właścicielem Rzepy
27 29
odpowiedź