SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Rzeczpospolita” publikuje film dokumentalny o życiu jej właściciela Grzegorza Hajdarowicza (wideo)

We wtorek na portalu internetowym „Rzeczpospolitej” został zamieszczony film dokumentalny „Obywatel GH. Grzegorz Hajdarowicz z innej strony”. Grzegorz Hajdarowicz jest pośrednio głównym akcjonariuszem firmy Gremi Media wydającej „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”.

Ujęcie z filmu „Obywatel GH. Grzegorz Hajdarowicz z innej strony”Article

W opisie filmu „Obywatel GH. Grzegorz Hajdarowicz z innej strony” stwierdzono, że „to prezentacja drogi życiowej krakowianina, zaangażowanego w młodości w KPN antykomunisty, który od kontestacji PRL szybko przeszedł do budowania polskiego kapitalizmu”.

W filmie Szyc i Chrabota

Film pokazuje zarówno aktywność Hajdarowicza w opozycji antykomunistycznej, jak też jego późniejszą działalność biznesową, m.in. w branży produkcji filmowej i wydawniczej. W zwiastunie widać m.in. kompleks Alvernia Studios ze studiem filmowym, który kontrolowana przez biznesmena Grupa Gremi kupiła od Stanisława Tyczyńskiego jesienią ub.r. Pokazywane są też ujęcia z debiutu Gremi Media (to wydawca „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) w listopadzie ub.r. na rynku giełdowym NewConnect. Należąca do Grzegorza Hajdarowicza firma KCI jest większościowym akcjonariuszem Gremi Media, ma 85,9 proc. jej akcji.

O przedsiębiorcy opowiadają osoby, które w różnym okresie z nim współpracowały, m.in: Jan Kaczmarek, Jacek Majchrowski, Borys Szyc, Henryk Kuśnierz, Bogusław Chrabota, ks. Kazimierz Sowa, czy Marian Owerko.

Hajdarowicz naczelnym

- Mało kto pamięta, że Grzegorz Hajdarowicz był redaktorem naczelnym jednej z pierwszych gazet w niepodległej Polsce. Mając doświadczenie dziennikarskie z podziemną prasą zawsze za gazetą tęsknił. Wejście w „Rzeczpospolitą” i próba przebudowania tej firmy, stworzenia z niej nowoczesnego kombajnu multimedialnego to jest tak naprawdę realizacja głęboko ukrywanego w sobie marzenia - mówi w filmie Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

„Obywatel GH. Grzegorz Hajdarowicz z innej strony” to film dokumentalny  wyprodukowany przez Rzeczpospolita TV, telewizję internetową „Rzeczpospolitej”.

- Wszyscy wiedzą, że Grzegorz Hajdarowicz jest właścicielem „Rzeczpospolitej". Niewiele osób jednak wie, że w latach osiemdziesiątych walczył z systemem komunistycznym na ulicy, z procą w ręku. Mało jest też w Polsce znana jego kariera jako producenta filmowego, a przecież za film „City Island” z hollywoodzkim gwiazdorem Andym Garcią dostał nagrodę publiczności na Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Takich wątków w jego życiorysie jest więcej. I temu właśnie służy ten film: pokazuje przedsiębiorcę od strony słabo w Polsce znanej - mówi Mikołaj Tocki, reżyser filmu i dyrektor ds. multimediów w Gremi Media.

 

Należąca do Grzegorza Hajdarowicza Gremi Media przejęła Presspublikę (wówczas wydającą „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”) siedem lat temu. W połowie 2011 roku za 80 mln zł przejęła 51 proc. udziałów Presspubliki od brytyjskiego funduszu Mecom, a kilka miesięcy później kupiła 49 proc. jej udziałów od Przedsiębiorstwa Wydawniczego „Rzeczpospolita” za 55 mln zł.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa Gremi Media zanotowała 50,22 mln zł wpływów ze sprzedaży i 4,04 mln zł zysku netto.

Według danych ZKDP od stycznia do września br. średnia sprzedaż „Rzeczpospolitej” wynosiła 45 231 egz. (8,1 proc. mniej niż rok wcześniej), a „Parkietu” -  3 834 egz. (po spadku o 7 proc. w skali roku). We wrześniu br. portal Rp.pl zanotował 3,1 mln realnych użytkowników i 11,54 mln odsłon, a Parkiet.com - 201,2 tys. użytkowników i 1,52 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Rzeczpospolita” publikuje film dokumentalny o życiu jej właściciela Grzegorza Hajdarowicza (wideo)

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
BeciaKlumpa
A kogo to interesuje?
odpowiedź
User
Stef
Historia nieznana - jak dzieki smietnikowi i Grasiowi sralem sie magnatem prasowym
odpowiedź
User
bełkot trolli
Historia nieznana - jak dzieki smietnikowi i Grasiowi sralem sie magnatem prasowym


Kojarzysz cokolwiek o czym piszesz? :) Rozmawiając z Grasiem on już był właścicielem Rzepy
odpowiedź