SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Holding Grzegorza Hajdarowicza nie podzieli się zyskiem

Kontrolowana właścicielsko przez Grzegorza Hajdarowicza firma KCI, jeden z głównych akcjonariuszy Gremi Media, wydawcy „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, planuje nie wypłacać dywidendy z zeszłorocznego zysku.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIGrzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI

Zarząd KCI w jednej z uchwał na walne zebranie zaproponował, żeby 15,21 mln zł jednostkowego zysku netto osiągniętego przez spółkę w ub.r. w całości przeznaczyć na kapitał zapasowy. Ten kapitał ma też zasilić 602,1 tys. zł z niepodzielonych dotąd zysków wypracowanych przez spółkę wcześniej.

Walne odbędzie się 28 czerwca. Głównymi akcjonariuszami KCI są kontrolowane przez Grzegorza Hajdarowicza spółki Gremi Inwestycje (ma 33,11 proc. walorów) i Gremi International (29,62 proc.). Firma nie wypłacała dywidendy od początku swojej obecności na giełdzie.

W ujęciu skonsolidowanym grupa KCI w ub.r. przy spadku przychodów ze 106,98 do 61,Grz49 mln zł osiągnęła 18,5 mln zł zysku netto. Rok wcześniej zanotowała natomiast 56,2 mln zł straty netto, a w 2021 roku - 85,86 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: Inwestorzy „Rzeczpospolitej” obejdą się smakiem? Zapowiedź końca dywidendowej passy

KCI do sierpnia ub.r. był największym akcjonariuszem Gremi Media - wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” oraz większościowym inwestorem E-Kiosku. Wtedy za 33,7 mln zł sprzedał holenderskiej spółce Pluralis, należącej do koncernu George’a Sorosa, walory stanowiące 13,43 proc. kapitału i 20,38 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Gremi Media. Z kolei Pluralis niedługo potem zbył te akcje węgierskiego koncernowi Central Group, którego twórca Zoltán Varga został powołany do rady nadzorczej Gremi Media.

Obecnie KCI ma akcje stanowiące 19,21 proc. kapitału i 21,2 proc. głosów na walnym zebraniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Przez minione 12 miesięcy akcje KCI staniały o 23,4 proc. Na zamknięciu wtorkowej sesji przy kursie 0,842 zł kapitalizacja firmy wynosiła 57,75 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Holding Grzegorza Hajdarowicza nie podzieli się zyskiem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl