SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Hajdarowicz nie nadzoruje już akcjonariusza „Rzeczpospolitej”

Z zasiadania w radzie nadzorczej holdingu KCI, jednego z głównych akcjonariuszy wydającej „Rzeczpospolitą” i „Parkiet”, zrezygnował Grzegorz Hajdarowicz, kontrolujący właścicielsko tę firmę.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIGrzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCI

Grzegorz Hajdarowicz w radzie nadzorczej KCI był od połowy 2019 roku. W komunikacie giełdowym spółki nie podano powodów jego rezygnacji.

W radzie nadzorczej KCI pozostają Dorota Hajdarowicz (jako przewodniczący), Kazimierz Hajdarowicz (wiceprzewodniczący), Andrzej Zdebski, Grażyna Cisło i Dariusz Bąk. Zaś prezesem i jedynym członkiem zarządu spółki od połowy 2019 roku jest Piotr Łysek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

KCI do sierpnia ub.r. był największym akcjonariuszem Gremi Media - wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” oraz większościowym inwestorem E-Kiosku. Wtedy za 33,7 mln zł sprzedał holenderskiej spółce Pluralis, należącej do koncernu George’a Sorosa, walory stanowiące 13,43 proc. kapitału i 20,38 proc. głosów na walnym zgromadzeniu Gremi Media. Z kolei Pluralis niedługo potem zbył te akcje węgierskiego koncernowi Central Group, którego twórca Zoltán Varga został powołany do rady nadzorczej Gremi Media.

Grupa KCI realizuje też projekty nieruchomościowe i inwestycyjne. W pierwszych trzech kwartałach ub.r. zanotowała 59,4 mln zł przychodów i 22,93 mln zł zysku netto, wobec 81,22 mln zł wpływów i 12,23 mln zł zysku rok wcześniej.

CZYTAJ TEŻ: Wydawca „Rzeczpospolitej” blisko 100 mln zł wpływów. E-subskrypcje mocno w górę, koszty druku obciążyły zysk

Głównymi akcjonariuszami KCI są kontrolowane przez Grzegorza Hajdarowicza spółki Gremi Inwestycje (ma 33,11 proc. walorów) i Gremi International (29,62 proc.). Przy kursie 0,872 z zamknięcia czwartkowej sesji wycena spółki wynosiła 59,8 mln zł. Przez ostatnie 12 miesięcy akcje staniały o 23 proc.

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Hajdarowicz nie nadzoruje już akcjonariusza „Rzeczpospolitej”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pipcio
Nie czytam Rzeczpospolitej
odpowiedź
User
XYZ
Śmietnik
odpowiedź