SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Hajdarowicz ze specjalną nagrodą od zarządu wydawcy „Rzeczpospolitej”

Zarząd Gremi Media, wydawcy m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”, przyznał specjalną nagrodę Grzegorzowi Hajdarowiczowi, pośrednio większościowemu akcjonariuszowi Gremi Media. Natomiast nagrody Orłów Stulecia „Rzeczpospolitej” otrzymali m.in. Andrzej Stasiuk, Zbigniew Preisner, Janusz Gajos, Anna Dymna, Adam Małysz, Agnieszka Radwańska, Grupa Lotos i klub Wisła Kraków, którego współwłaścicielem jest prezes Gremi Media.

Grzegorz Hajdarowicz z Orłem Stulecia „Rzeczpospolitej”, fot. twitter.com/rzeczpospolitaArticle

Nagroda specjalna została wręczona Grzegorzowi Hajdarowiczowi w piąte podczas gali Orłów Stulecia „Rzeczpospolitej” w Operze Krakowskiej. - Zarząd #GremiMedia postanowił uhonorować okrągły jubileusz przyznając panu Grzegorzowi #Hajdarowicz.owi nagrodę specjalną za 30 lat jego biznesowej przygody - poinformowano na twitterowym profilu „Rzeczpospolitej”.

W piątkowym numerze „Rzeczpospolitej” ukazał się wywiad z Hajdarowiczem, zapowiedziany na pierwszej stronie tytułem: „Trzy dekady sukcesów Gremi”.

Rozdano Orły Stulecia „Rzeczpospolitej”

W czasie gali przyznano nagrody Orły Stulecia „Rzeczpospolitej” w kilku kategoriach. W kategorii Literatura nagrodzony został Andrzej Stasiuk. - Za wybitne pisarstwo powstające wbrew modnym trendom, sztukę nieznoszącą kompromisów i między innymi dlatego tak cenioną przez czytelników - uzasadnił Bogusław Chrabota.

W kategorii Muzyka nagrodzony został Zbigniew Preisner („za umiejętność łączenia dwóch pozornie odległych światów muzyki klasycznej i popularnej”), w kategorii Film i teatr - Janusz Gajos („potrafiący jako jedyny dojrzeć w niewielkim złotym akcesorium zarazem skromność i godność, wzór dla hierarchów, prokuratorów i piłkarskich sędziów”) oraz Agata Kulesza („Potrafi być na ekranie piękna, ale nie boi się brzydoty. Najważniejsza jest dla niej prawda. Wybitna aktorka poruszająca ludzkie serca i gwiazda”).

Statuetka dla instytucji kultury trafiła do Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej „za wybitny wkład w historię polskiego teatru znaczoną takimi nazwiskami, jak Hübner, Swinarski i Wajda”. Nagrodzonym mecenasem kultury zostało PGNiG za wielowymiarowy mecenat nad polskim życiem kulturalnym, konsekwencję i przyjaźń dla artystów.

Nagrodą za działalność charytatywną wyróżniona została Anna Dymna. - Udowodniła, że dobre serce i wielka sztuka potrafią leczyć największe społeczne wykluczenia. Dziś jest symbolem pracy dla innych ludzi. Ikoną  działalności charytatywnej. Instytucją nagrodzoną w tej kategorii został Caritas Polska, największa fundacja dobroczynna w Polsce, która dzięki rozbudowanej sieci specjalistycznych placówek odpowiada na potrzeby z wielu dziedzin – stwierdził Bogusław Chrabota.

Orzeł Stulecia „Rzeczpospolitej” w kategorii Nauka trafił do prof. Henryka Skarżyńskiego – będącego  jednym z najważniejszych polskich lekarzy i naukowców. Nie tylko dzielnie niosącego kaganek wiedzy i oświaty, posuwającego do przodu dziedzinę, którą się zajmuje od wielu dekad, ale będącego na dodatek sprawnym menedżerem umiejącym perfekcyjnie zorganizować swój warsztat pracy – opisał naczelny „Rzeczpospolitej”. Instytucją wyróżnioną w kategorii nauka, która realizuje swoje cele poprzez sieć instytutów i jednostek naukowych, prowadzących badania na możliwie najwyższym poziomie naukowym, została Polska Akademia Nauk.

W kategorii sport nagrody otrzymali Agnieszka Radwańska („Przez dekadę była w ścisłej czołówce światowego tenisa. Grała nie tylko skutecznie, ale też pięknie, dlatego była witana z radością na wszystkich kortach świata. Jej zagrania do dziś są wzorem dla tych, którzy chcą nie tylko wygrywać, lecz także zachwycać”) oraz Adam Małysz („Przez kilka lat najlepszym skoczkiem świata, pchnął polskie skoki na zupełnie nowe tory”).

Orłem Stulecia dla instytucji za ważne osiągnięcia sportowe została nagrodzona Wisła Kraków („115 lat wzruszeń kibiców i wychowanie setek wybitnych sportowców, najstarszy istniejący polski klub sportowy i jedna z najbardziej zasłużonych instytucji w historii polskiego sportu”), a w kategorii Mecenas sportu - Grupa Lotos („za stworzenie możliwości, dzięki którym polski sport może odnosić sukcesy”). Od dwóch lat współwłaścicielem i członkiem rady nadzorczej TS Wisła Kraków jest Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media.

Kapitułę konkursową tworzyli redaktor naczelny „Rzeczpospolitej” Bogusław Chrabota oraz jego zastępcy: Tomasz Pietryga, Andrzej Stec, Michał Szułdrzyński i Cezary Szymanek, a także szef sekretariatu redakcji Tomasz Sobiecki.

„Rzeczpospolita” ukazuje się od 101 lat

- W decyzji o doborze kategorii pomógł nam szeroki zakres tematyczny, na jakim skupia się nasz dziennik. Mimo, że jesteśmy tytułem gospodarczym o profilu ekonomicznym i politycznym, jesteśmy na bieżąco z kulturą, nauką, sportem czy tematyką społeczną i to był główny klucz kryteriów doboru nagrodzonych - stwierdził Bogusław Chrabota.

Pierwszy numer „Rzeczpospolitej” ukazał się 15 czerwca 1920 roku, jej właścicielem był wówczas pianista, kompozytor i polityk Ignacy Jan Paderewski. Holding Grzegorza Hajdarowicza jest właścicielem dziennika od dekady.

- Stulecie zobowiązuje i wymaga ambitnego ciągu dalszego. Dla codziennych czytelników tych kilkadziesiąt stron zdobionych godłem orła to często tylko gazeta. Dla nas to zobowiązanie i realizacja wizji tworzenia wysokiej jakości treści. Z wyprzedzeniem kierujemy informacje do liderów opinii, osób podejmujących decyzje biznesowe i tych, którzy chcą być na bieżąco. Po 100 latach „Rzeczpospolita” jest dzisiaj wielkim organizmem multimedialnym. Chcemy nieustannie tworzyć najbardziej opiniotwórcze media w Polsce, być sprawdzonym źródłem wiedzy i informacji, na które powołują się inni - powiedział Tomasz Jażdżyński.

Gremi Media wystawione na sprzedaż

Pod koniec marca br. kontrolowana przez Grzegorza Hajdarowicza spółka KCI poinformowała, że zaczyna przegląd opcji strategicznych dotyczący posiadanego większościowego pakietu akcji Gremi Media. Zaczęła współpracę z firmą doradczą Deloitte Advisory, która będzie odpowiadać za „przeprowadzenie potencjalnej transakcji w drodze otwartego procesu pozyskania od zainteresowanych inwestorów ofert nabycia akcji”.

Eksperci z branży wydawniczej komentowali dla Wrtualnemedia.pl, że Gremi Media może być atrakcyjna spółką dla innych wydawców z segmentu biznesowego i spółek powiązanych z obecną władzą. Ponadto od paru lat dyskutowano o konsolidacji wśród trzech gazet gospodarczych.

Pod koniec maja KCI w ramach skorygowanej strategii na lata 2019-2030 zapowiedziało inwestycje w projekty nieruchomościowe i kompleks Alvernia Planet, natomiast o Gremi Media wspomniało tylko zdawkowo, wśród projektów, w których chce być mniejszościowym inwestorem.

W pierwszym kwartale br. grupa Gremi Media zanotowała spadek przychodów o 7,3 proc. do 21,82 mln zł i zysku netto z 3,54 do 2,03 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Hajdarowicz ze specjalną nagrodą od zarządu wydawcy „Rzeczpospolitej”

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kiki
chwala nas kto? wy mnie a ja was
odpowiedź
User
Adrian
Kuriozalne lizusostwo.
odpowiedź
User
obserwator
PRL bis.
odpowiedź