SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Grzegorz Mędrzejewski: z TVP do własnej agencji Madstars.tv

Grzegorz Mędrzejewski, były dziennikarz sportowy TVP i TVN, założył agencję Madstars.tv. Będzie ona dostarczać mediom materiały wideo o tematyce sportowej i biznesowej.

Grzegorz Mędrzejewski Article

- W mojej ocenie sukcesy polskich sportowców zbyt rzadko mają odpowiednie odzwierciedlenie w naszych mediach, zwłaszcza audio-wizualnych. Duże światowe agencje skupiają się na gwiazdach światowych, a Polaków w większości dostrzegają dopiero w końcowej fazie turniejów lub przy wyjątkowo spektakularnych wydarzeniach. Agencja Madstars.tv powstała by towarzyszyć naszym sportowcom w zmaganiach od początku do końca turniejów, mistrzostw, rozgrywek - mówi Wirtualnemedia.pl Grzegorz Mędrzejewski.

W ofercie Madstars.tv znajdą się materiały wideo - wywiady i materiały reporterskie z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce i na świecie. Pierwszym obsługiwanym przez agencję wydarzeniem jest finałowy turniej ATP Tour w Londynie. Od początku tygodnia ekipa agencji przygotowuje i dostarcza do mediów materiały wideo, m.in. wywiady z Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim, wypowiedzi czołowych tenisistów świata oraz relacje z treningów na kortach hali o2.

Oferta firmy kierowana jest do ogólnopolskich stacji telewizyjnych, kanałów lokalnych i tematycznych, a także do serwisów internetowych. Część produkcji można zobaczyć na wizerunkowej, ogólnodostępnej stronie internetowej madstars.tv.

- Docelowy model biznesowy zakłada stałą współpracę z redakcjami na zasadach abonamentowych. Tak jak czynią to światowe agencje informacyjne. Ponieważ jesteśmy jednak na początku drogi, nasze materiały udostępniamy i sprzedajemy także pojedynczo i współpracujemy czasowo, obsługując różne wydarzenia  - mówi Mędrzejewski. - Podjęliśmy współpracę z agencją x-news, a pierwsze materiały pojawiły się już między innymi na stronie tvn24.pl. Kilka innych redakcji także prowadzi z nami zaawansowane rozmowy - dodaje.

W tej chwili na bieżąco w Madstars.tv pracuje kilkanaście osób. Wśród nich są dziennikarze, operatorzy kamer, montażyści i informatycy.

Grzegorz Mędrzejewski od 15 lat pracuje w mediach. Przez ostatnie siedem lat był prezenterem  i reporterem w redakcji sportowej Telewizji Polskiej. Wcześniej pracował w TVN i TVN24 jako prezenter sportowy, wydawca i reporter. Podczas swojej kariery obsługiwał największe imprezy sportowe, m.in. igrzyska olimpijskie w 2002, 2006 i 2012 roku oraz piłkarskie Euro 2012 i tenisowy French Open 2008.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Mędrzejewski: z TVP do własnej agencji Madstars.tv

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
SAL
W ramach outsourcingu Brauna, czyli zwolnień grupowych po UDecku?
19 9
odpowiedź
User
Kolega
X news to za malo. Media nie maja pieniedzy na kupowanie kontentu. Nie bardzo wierze w ten projekt.
18 9
odpowiedź
User
MK
A ja życzę Grzegorzowi, tylko żeby nie zapeszyć, no chyba wprost, żeby ta forma aktywności stała się najlepszą wersją jego osobowości. No i żeby żarło. Jeśli będzie dobrze prowadzone, to będzie żreć bez względu na koniunkturę.
16 8
odpowiedź
User
Kozlowski
Facet musi być w układzie, bo inaczej nie sprzedałby tego nikomu - za taką cenę, żeby nie tylko utrzymać siebie, ale dać zarobić innym...
16 8
odpowiedź
User
mcmc89
"Kozlowski" napisał(a): Facet musi być w układzie, bo inaczej nie sprzedałby tego nikomu - za taką cenę, żeby nie tylko utrzymać siebie, ale dać zarobić innym...

...to oczywista oczywistość... zawsze to się odbywa w ten sposób...
10 8
odpowiedź