SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Grzegorz Pawelczyk zrezygnował z kierowania TVP Info, Ewa Bugała na urlopie

Grzegorz Pawelczyk, wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zarządzający TVP Info, złożył w środę wypowiedzenie umowy o pracę. Z kolei Ewa Bugała, reporterka „Wiadomości” i prowadząca „Nie da się ukryć” wzięła urlop.

Ewa Bugała, fot. TVP Info Article

W środę z funkcji dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zrezygnował pełniący ją od maja ub.r. Klaudiusz Pobudzin. Zdecydował się odejść z TVP.

Tymczasowo zarządzanie TAI przejął Jarosław Olechwoski, który jest też szefem „Wiadomości”.

W środę z pracy w TVP zrezygnował również Grzegorz Pawelczyk - o czym jako pierwszy poinformował tygodnik „Do Rzeczy” - który od maja ub.r. jako wicedyrektor TAI odpowiadał za TVP Info. - Pan Grzegorz Pawelczyk złożył wypowiedzenie, jest w tej chwili na urlopie - poinformowało Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Jeszcze nie wiadomo, czy wypowiedzenie złożone przez Pawelczyka zostanie przyjęte, na razie wziął on zaległy urlop.

Grzegorz Pawelczyk pracę w Telewizji Polskiej zaczął 10 lat temu. Kolejno był wiceszefem „Teleexpressu”, szefem serwisów informacyjnych w TVP Info oraz wydawcą „Wiadomości”. Wcześniej pracował m.in. jako dziennikarz śledczy „Wprost”, kierownik działu krajowego i zastępca redaktora naczelnego w „Życiu Warszawy” oraz dziennikarz w „Kurierze Polskim” i „Super Expressie”.

Według „Do Rzeczy” w środę urlop na żądanie wzięła Ewa Bugała, która od czerwca ub.r. jest jednym z gospodarzy (na przemian z Rafałem Wolskim) programu „Nie da się ukryć” w TVP Info. Od początku 2016 roku pracowała jako reporterka „Wiadomości”, relacjonowała głównie wydarzenia z polskiej polityki, sporo jej materiałów oceniano jako stronnicze. Po przejściu do „Nie da się ukryć” nadal współpracowała z „Wiadomościami”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w całym ub.r. TVP Info miało 3,83 proc. udziału w rynku oglądalności, o 17,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Z kolei przeciętna oglądalność „Wiadomości” w TVP1 wynosiła 2,37 mln widzów, „Teleexpressu” w TVP1 - 2,39 mln, a „Panoramy” w TVP2 - 1,22 mln.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Pawelczyk zrezygnował z kierowania TVP Info, Ewa Bugała na urlopie

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Okręt tonie, szczury uciekają.
56 20
odpowiedź
User
stawka
Bugała będzie miała czas wolny, żeby naprostować u chirurga nos. Na kręgosłup już za późno.
71 25
odpowiedź
User
YKK
Rewolucja zjada własne dzieci.
39 16
odpowiedź