SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Pawelczyk zrezygnował z kierowania TVP Info, Ewa Bugała na urlopie

Grzegorz Pawelczyk, wicedyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zarządzający TVP Info, złożył w środę wypowiedzenie umowy o pracę. Z kolei Ewa Bugała, reporterka „Wiadomości” i prowadząca „Nie da się ukryć” wzięła urlop.

W środę z funkcji dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zrezygnował pełniący ją od maja ub.r. Klaudiusz Pobudzin. Zdecydował się odejść z TVP.

Tymczasowo zarządzanie TAI przejął Jarosław Olechwoski, który jest też szefem „Wiadomości”.

W środę z pracy w TVP zrezygnował również Grzegorz Pawelczyk - o czym jako pierwszy poinformował tygodnik „Do Rzeczy” - który od maja ub.r. jako wicedyrektor TAI odpowiadał za TVP Info. - Pan Grzegorz Pawelczyk złożył wypowiedzenie, jest w tej chwili na urlopie - poinformowało Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.

Jeszcze nie wiadomo, czy wypowiedzenie złożone przez Pawelczyka zostanie przyjęte, na razie wziął on zaległy urlop.

Grzegorz Pawelczyk pracę w Telewizji Polskiej zaczął 10 lat temu. Kolejno był wiceszefem „Teleexpressu”, szefem serwisów informacyjnych w TVP Info oraz wydawcą „Wiadomości”. Wcześniej pracował m.in. jako dziennikarz śledczy „Wprost”, kierownik działu krajowego i zastępca redaktora naczelnego w „Życiu Warszawy” oraz dziennikarz w „Kurierze Polskim” i „Super Expressie”.

Według „Do Rzeczy” w środę urlop na żądanie wzięła Ewa Bugała, która od czerwca ub.r. jest jednym z gospodarzy (na przemian z Rafałem Wolskim) programu „Nie da się ukryć” w TVP Info. Od początku 2016 roku pracowała jako reporterka „Wiadomości”, relacjonowała głównie wydarzenia z polskiej polityki, sporo jej materiałów oceniano jako stronnicze. Po przejściu do „Nie da się ukryć” nadal współpracowała z „Wiadomościami”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w całym ub.r. TVP Info miało 3,83 proc. udziału w rynku oglądalności, o 17,5 proc. więcej niż rok wcześniej. Z kolei przeciętna oglądalność „Wiadomości” w TVP1 wynosiła 2,37 mln widzów, „Teleexpressu” w TVP1 - 2,39 mln, a „Panoramy” w TVP2 - 1,22 mln.

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Pawelczyk zrezygnował z kierowania TVP Info, Ewa Bugała na urlopie

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Okręt tonie, szczury uciekają.
odpowiedź
User
Mike
Spokojnie, te twarze zastąpią innymi o podobnych cechach i może jeszcze większym braku wstydu :).
odpowiedź
User
stawka
Bugała będzie miała czas wolny, żeby naprostować u chirurga nos. Na kręgosłup już za późno.
odpowiedź