SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Piechota szefem europejskiego oddziału INMA

Grzegorz Piechota, szef akcji społecznych "Gazety Wyborczej" (Agora SA), został nowym przewodniczącym europejskiego oddziału międzynarodowego stowarzyszenia mediów informacyjnych INMA.

Grzegorz Piechota szefem europejskiego oddziału INMA

W piątek 1 października br. w Krakowie przejął obowiązki przewodniczącego od Wolfganga Bretschko, członka zarządu austriackiego wydawnictwa Styria Medien. Piechota pełnił funkcję wiceprzewodniczącego organizacji od 2008 roku, a jej członkiem jest od 2000 roku.

Kadencja przewodniczącego trwa dwa lata. Piechota pokieruje pracami 21-osobowej Rady Dyrektorów INMA, składającej się z wolontariuszy - przedstawicieli europejskich mediów, m.in. ”Daily Telegraph” (Wielka Brytania), ”Irish Times” (Irlandia), ”Helsingin Sanomat” (Finlandia) i ”Ouest-France” (Francja).
Będzie planował i nadzorował działalność stowarzyszenia w Europie, w tym prace nad międzynarodowymi raportami i konferencjami - takimi, jak ostatnia w Krakowie, gdzie od 29 września do 1 października br. ponad 300 redaktorów naczelnych oraz menedżerów czołowych mediów informacyjnych dyskutowało o przyszłości mediów drukowanych, internetowych i mobilnych.

Grzegorz Piechota pracuje w ”Gazecie Wyborczej” od 1996 r. Najpierw jako reporter, później redaktor, współtworzył wiele przedsięwzięć „Gazety”: akcji, cykli, dodatków, książek, nowych tytułów.  Obecnie odpowiada za akcje społeczne „Gazety Wyborczej” (np. „Szkoła z klasą 2.0”, „Leczyć po ludzku”, „Polska biega”), cykle redakcyjne (np. „Brat Karol, siostra Wanda”, ”Polska to nie jest kraj dla starych ludzi”), reportaże z cyklu „Witamy w Polsce” oraz interakcje z czytelnikami.

Piechota jest aktywny na forum międzynarodowy. Poza pracą w INMA od 2005 r. działa w World Editors Forum, stowarzyszeniu zrzeszającym 350 redaktorów dzienników, działającym przy światowym związku prasy WAN-IFRA. Jest jurorem międzynarodowych konkursów: World Young Reader Prize i XMA Cross Media. Doradza Komisji Europejskiej ws. programów wspierających pluralizm mediów. W lipcu 2010 r. branżowy serwis Journalism.co.uk umieścił go na liście 50 największych innowatorów w mediach.

INMA (International Newsmedia Marketing Association) to założone w 1930 roku stowarzyszenie non-profit promujące dobre praktyki i pomysły wśród wydawców mediów informacyjnych. Światowa organizacja zrzesza ponad 5000 członków z przeszło 80 krajów. Główna siedziba INMA mieści się w Dallas (USA).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Piechota szefem europejskiego oddziału INMA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl