SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GTC chce oddać do 250 tys. m. kw. powierzchni użytkowej do połowy 2011 r.

Spółka deweloperska Globe Trade Centre (GTC) podtrzymuje plany oddania łącznie około 250 tys. m. kw. powierzchni użytkowej do połowy 2011 roku, poinformował członek zarządu GTC Mariusz Kozłowski w środę.

"Są to szacunki inwestycji rozpoczętych liczonych od końca III kw. 2009, bez Galerii Jurajskiej" - powiedział Kozłowski dziennikarzom.

W tym roku spółka planuje m.in. rozpoczęcie projektów biurowych w Warszawie i Bukareszcie oraz centrum handlowego w bułgarskim Burgas. Z kolei w połowie bieżącego roku planowane jest oddanie do użytku biurowca w Łodzi.

Członek zarządu GTC dodał, że spodziewa się powrotu wzrostowej tendencji czynszów na przełomie 2010 i 2011, kiedy oczekiwane jest zwiększone ożywienie wśród potencjalnych najemców.

"Obecnie renegocjujemy czynsze w Galerii Mokotów. Ich wysokość rośnie nawet 50% w porównaniu do dotychczasowych, ale i tak mamy popyt. Jednak to wyjątkowa lokalizacja. W IV kw. ogólnie obserwowaliśmy spadek wysokości czynszów na rynku średnio o około 15 - 20%. Stopy kapitalizacji pozostały w tym czasie na stabilnym poziomie" - powiedział też Kozłowski.

Zaznaczył, że w okresie 2010-2011 na rynku dojdzie do ograniczenia podaży nowych obiektów w związku z bardzo selektywnym finansowaniem projektów przez banki. Jego zdaniem, GTC nie ma problemów z finansowaniem swoich inwestycji i zamierza wykorzystać sprzyjające dla spółki tendencje rynkowe.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 175,02 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 458,82 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 512,25 mln zł wobec 243,22 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GTC chce oddać do 250 tys. m. kw. powierzchni użytkowej do połowy 2011 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl