SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

GUS z nowym logo za 22 tys. zł

Główny Urząd Statystyczny w zakończonym konkursie wybrał swoje nowe logo, logotypy dla 16 urzędów statystycznych oraz znak 100-lecia tej instytucji. Nowa identyfikacja wizualna ma zacząć obowiązywać od końca 2017 roku.

Article

Wybrany w konkursie zestaw nowych znaków ma być wykorzystywany do celów związanych z popularyzacją statystyki publicznej oraz wiedzy o statystyce. Nowe logo będą wykorzystywane w dokumentach firmowych, wydawnictwach, plakatach, ulotkach, na stronach internetowych, w mediach społecznościowych itp.

Autorką nowego logo GUS jest Susana Wesołek. W nagrodę otrzyma 22 tys. zł oraz zaproszenie do złożenia propozycji przygotowania Systemu Identyfikacji Wizualnej Statystyki Publicznej oraz przygotowanie nowego wzoru odznaki przyznawanej przez prezesa GUS za szczególne osiągnięcia w dziedzinie statystyki, z uwzględnieniem swojego zwycięskiego zestawu logo.

Wesołek tworzyła projekty logo m.in. dla portu lotniczego we Wrocławiu czy wrocławskiego Teatru Capitol.

GUS wyróżnił też projekty Wojciecha Janickiego i Anny Haraburdy. Otrzymają oni nagrody w wysokości po 2,5 tys. zł każde.

Projekt Wojciecha Janickiego

 

Projekt Anny Haraburdy

Dołącz do dyskusji: GUS z nowym logo za 22 tys. zł

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Nowe logo wygląda jak stare Mastercard. Te dwa wyróżnione i nowocześniejsze i bardziej pomysłowe.
26 10
odpowiedź
User
ER
Ekspertem nie jestem, ale trzecie, autorstwa Anny Haraburdy, podoba mi się najbardziej.
28 9
odpowiedź
User
Margo dunim
Słaby logotyp, faktycznie przypomina logo pewnej karty kredytowej. Te dwa wyróżnione znacznie ciekawsze.
22 11
odpowiedź