SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Guy Marks dyrektorem generalnym PHD Worldwide

Grupa reklamowa Omnicom Media Group (OMG) ogłosiła zmianę szefa w jednej ze swoich głównych agencji mediowych - PHD Worldwide. Z dniem 1 października br. Guy Marks zastąpi Philippę Brown na stanowisku globalnego dyrektora generalnego. Marks dotychczas pełnił funkcję dyrektora generalnego OMG na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.   

Guy MarksArticle

- Guy jest jednym z najbardziej przedsiębiorczych liderów w naszej branży, a jego podejście odmieniło w ciągu ostatnich sześciu lat ofertę najpierw OMD, a następnie Omnicom Media Group w regionie EMEA – stwierdził globalny dyrektor generalny OMG Florian Adamski. - Umożliwiając naszym agencjom szybką identyfikację, dostosowywanie się i reagowanie w czasie rzeczywistym na wyzwania dramatycznie zmieniającego się rynku konsumenckiego, umożliwił rozwój naszym klientom i uczynił OMG grupą agencji medialnych nr 1 pod względem nowych biznesów w regionie EMEA. 

Philippa Brown, która od 2019 r. pełni funkcję globalnego dyrektora generalnego PHD, ustępuje ze stanowiska po prawie czterech dekadach pracy w branży medialnej – w tym 16 latach na stanowiskach kierowniczych w OMG – aby skoncentrować się na rolach doradczych m.in. na poziomie korporacyjnym..  

W 2022 r. PHD zajęła 2. miejsce na świecie pod względem zysków netto z nowej działalności – ustępując jedynie siostrzanej agencji OMG OMD - według COMvergence.

Guy Marks dołączył do OMG w 2014 roku po przejęciu przez Omnicom Mobile5, globalnej firmy konsultingowej zajmującej się UX, projektowaniem i technologią, której był współzałożycielem.

Jako dyrektor generalny OMG EMEA pomógł założyć w regionie firmę Omnicom zajmującą się doradztwem w zakresie handlu połączonego i mediów detalicznych Transact oraz współorganizował rozwój firmy OMG w zakresie analityki TRKKN i doradztwa w zakresie chmury z pięciu krajów europejskich do 20 rynków w regionie APAC, EMEA i Ameryce Północnej.  

Guy Marks będzie pracował w biurze PHD w Londynie i będzie raportować do Floriana Adamskiego. W przyszłym tygodniu zostanie mianowany jego następca na stanowisku lidera OMG w regionie EMEA.  

 

Dołącz do dyskusji: Guy Marks dyrektorem generalnym PHD Worldwide

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl