SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Skandal w Fox News. Gwiazdy stacji okłamywały widzów ws. wyborów prezydenckich

Według ujawnionych prywatnych wiadomości prezenterów i prezenterek Fox News, w tym gwiazd jak Tucker Carlson czy Dany Perino, mieli świadomie kłamać na antenie na temat wyników wyborów prezydenckich w 2020 roku. Choć wiedzieli, że wygrał Biden, podtrzymywali wersję Trumpa o "skradzionych wyborach", by nie stracić widowni, a co za tym idzie, przychodów finansowych.

Tucker Carlson Article

Firma Dominion Voting Systems [DVS], produkująca maszyny obsługujące głosy w wyborach w Stanach Zjednoczonych, domaga się od telewizji Fox News gigantycznego odszkodowania 1,6 mld dolarów za zniesławienie. Stacja miała w swoich programach oskarżać firmę o sfałszowanie wyborów prezydenckich w USA, które wygrał Joe Biden.

Teraz w ramach procesu Dominion Voting Systems ujawniła dokumenty z treściami widomości SMS prominentnych twarzy stacji - wyłania się z nich obraz osób świadomie dezinformujących i lansujących tezy sprzyjające ówczesnemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi. Kiedy było już wiadomo, że Biden wygrywa w kolejnych stanach, w Fox News podsycano tezy sztabu Trumpa o wyborczych fałszerstwach, rzekomo odbywających się za pośrednictwem maszyn należących do Dominion Voting Systems.

Gwizdy Fox News okłamywały widzów

Flagowi prezenterzy i prezenterki Fox News, w tym Tucker Carlson, Laura Ingraham, Dana Perino czy Sean Hannity w prywatnych wiadomościach pisali, że nie wierzą w narrację sztabu Trumpa, a mimo to na antenie dezinformowali widzów, zapewne wściekłych na to, że to nie ich faworyt wygrał wyścig o Biały Dom. Chcieli w ten sposób uspokoić i zatrzymać na swojej antenie widownię, która masowo przerzucała się na inne pro-trumpowskie media po tym, jak Fox News jako pierwsza podała, że Republikanin przegrał w Arizonie. Kłamstwa o sfałszowanych wyborach miały podnosić oglądalność - wynika z dokumentów ujawnionych przez prawników DVS.

"Ta cała narracja, którą Sidney [Powell ze sztabu Trumpa, składała pozwy wyborcze - przyp.] forsował - nie wierzyłem w nią ani przez sekundę" - twierdził prywatnie komentator polityczny Fox News Sean Hannity.  "Kompletne g**no", "szaleństwo", "absurd" – komentowała  poza anteną Dana Perino. "Sidney Powell kłamie" – pisał współpracownikom Tucker Carlson. Najsłynniejszy prezenter Foxa, wielokrotnie chwalący na antenie Trumpa, prywatnie nazywał go "demoniczną siłą", która była dobra w "niszczeniu rzeczy".

Świadomymi oszust swojej redakcji mieli być również Bill Sammon, starszy wiceprezes Fox News i redaktor zarządzający biura stacji w Waszyngtonie.

Właściciel telewizji Rupert Murdoch w połowie listopada w wiadomości e-mail miał komentować konferencję prawników Trumpa nt. "sfałszowanych wyborów" słowami: "Oglądam Giulianiego! [Mówi] naprawdę szalone rzeczy. I szkodliwe". Na tej konferencji współpracownicy Trumpa wysuwali zarzuty o hakowalne maszyn do głosowania i szeroko zakrojonym spisku z udziałem "zagranicznych komunistów". Mimo osobistych obaw dziennikarzy i zarządu stacji, widzom Fox News szczędzono prawdy z obawy przed stratą wpływów finansowych.

Dominion Voting Systems pozywała także o zniesławienie skrajnie prawicową stację One America News Network, która podobnie jak Fox News lansowała teorie o rzekomo stronniczym oprogramowaniu maszyn firmy, doliczających głosów Bidenowi.

Do dzisiaj żadna teza czy stwierdzenie Donalda Trumpa o oszustwach wyborczych w 2020 roku, które mogły wpłynąć na rezultat głosowania, nie znalazły potwierdzenia w faktach, mimo licznych kontroli i audytów w całych Stanach Zjednoczonych. Były prezydent USA  uczynił z teorii spiskowej o "ukradzionych wyborach" swój oręż polityczny, którym posługuje się do dziś. Nigdy nie wycofał się z twierdzeń głoszonych po przegranych wyborach na prezydenta.

Dołącz do dyskusji: Skandal w Fox News. Gwiazdy stacji okłamywały widzów ws. wyborów prezydenckich

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tv
Amerykański odpowiednik TVP Info. W Polsce też pewnie wyjdzie wiele podobnych brudów, gdy kiedyś odpolityczni się TVPiS.
odpowiedź
User
Magdalena Pomidor
Gdyby tak pozywać nasze TVP Info za każde kłamstwo, manipulację czy insynuację, to należałoby sprzedać TVP. Ta podła stacja przez lata by się nie wypłaciła.
odpowiedź
User
bredny
Bzdura totalna lewicowych mediów. Przecież w nocy wyborczej nie wiadomo było kto jeszcze wygrał. A Trump przegrał w trzech kluczowych stanach minimalnie. I to przez wybory kopertowe.
odpowiedź