SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Siedem gwiazd, które rozbłysły w TVP pod rządami Jacka Kurskiego

Za czasów prezesury Jacka Kurskiego w Telewizji Polskiej zmieniła się w dużej mierze obsada nie tylko programów informacyjnych i publicystycznych. Zmiany dotyczyły też programów rozrywkowych i lifestylowych, w których pojawiło się wiele nowych twarzy.

Jacek Kurski, prezes TVP - fot. akpaJacek Kurski, prezes TVP - fot. akpa

- Telewizja się zmienia. Jak widzą państwo – na lepsze – tak w 2019 r. Jacek Kurski skomentował zmiany w gronie gwiazd TVP. Wcześniej z Telewizją Polska rozstała się Barbara Kurdej-Szatan, prowadząca „The Voice of Poland” czy Monika Zamachowska i Michał Olszański, którzy tworzyli duet w programie „Pytanie na śniadanie”.

To właśnie w tym magazynie pracuje większość osobowości, których kariera TVP zaczęła lub rozwinęła się w ostatnich sześciu latach, gdy spółką niepodzielnie rządzi Jacek Kurski. "Pytanie na śniadanie" jest flagowym programem porannym całej TVP, bo powrót "Kawy czy herbaty?" do Jedynki kilka lat temu nie okazał się udany (w 2021 r. "Pytanie miało większą widownię niż konkurencyjne "Dzień dobry TVN").

Lata dla twarzy rozrywki TVP są teraz tłuste, bo nadawca pokazuje więcej koncertów czy wydarzeń specjalnych niż w przeszłości i więcej na nie łoży. Przykładem jest "Sylwester marzeń z Dwójką", którego koszty w zeszłym roku mogły dojść nawet do 10 mln zł.

Czytaj także: Siedem gwiazd TVN, które zawdzięczają kariery Miszczakowi

Oto siedem gwiazd programów rozrywkowych, z którymi kojarzy się obecnie Telewizja Polska:

Ida Nowakowska

Ida Nowakowska jest tancerką, zdobyła m.in. pierwsze miejsce w Międzynarodowych Zawodach Tap Dance. W 2016 r. została jurorką w ostatniej edycji „You Can Dance - Po prostu tańcz!” emitowanej w TVN. Jej kariera telewizyjna rozbłysła, gdy w 2018 r. nawiązała współpracę z TVP. Początkowo została prowadzącą „Bake Off Junior”, czyli dziecięcej wersji programu „Bake Off - Ale Ciacho". Dzięki swojemu doświadczeniu tanecznemu dostała posadę jurorki w "Dance Dance Dance" (zajmowała ją we wszystkich  trzech edycjach), a w końcu dołączyła do obsady sztandarowego programu śniadaniowego „Pytanie na śniadanie”.

Ida Nowakowska kojarzy się też z Eurowizją, bo już kilka razy podawała głosy z Polski podczas finałów tego konkursu. Ale miała okazję też pojawić się na eurowizyjnej scenie - współprowadziła dwie organizowane przez Polskę edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior, które odbyły się w 2019 r. i 2020 r.

Wybrana ją też do prowadzenia programu "Ameryka da się lubić".  W 2021 r. została gospodynią talent show „You Can Dance - Nowa generacja”. W drugiej edycji tego programu, emitowanej zimą 2023 r., będzie z kolei jurorką.

W grudniu ub.r. w wywiadzie dla serwisu Pomponik Ida Nowakowska przyznała, że "Wiadomości" są dla niej wiarygodnym źródłem informacji. Pochwaliła też TVP jako miejsce pracy.

- Ludzie nie widzą, jak wygląda to wszystko zza kulis. Myślą sobie: tu wszystko świetnie, a potem ktoś na kogoś krzyczy, coś jest niemiło. Słyszy się różne rzeczy, straszne czasami czytam. Nie wiem, jaka jest atmosfera gdzieś indziej, wiem, że u nas, czyli w TVP, jest po prostu fantastycznie Są tutaj ludzie, którzy reprezentują crème de la crème, jeśli chodzi o profesjonalizm, w każdym zespole – powiedziała prezenterka.

Aleksander Sikora

Aleksander Sikora zadebiutował w 2011 r. w stacji Viva Polska, potem prowadził  programy w 4fun.tv czy TO!TV i był reporterem wideo serwisu Plotek.pl (Agora). Z TVP związał się w 2017 r., gdy zaczął przygotowywać reportaże dla magazynu „Lajk!”. Ostatecznie dwa lata później dołączył do grona prowadzących „Pytanie na śniadanie”, potem został też prezenterem oprawy.

Młody prezenter był także gospodarzem wielu koncertów i wydarzeń emitowanych w Telewizji Polskiej, w tym flagowego „Sylwestra Marzeń z Dwójką” czy "Wakacyjnej trasy Dwójki". - TVP jest ostoją polskości - stwierdził podczas jednego z koncertów.  Prowadził też trzecią edycję "Dance Dance Dance", znalazł się też w gronie prowadzących 12. odsłonę "The Voice of Poland".

Wyróżnieniem było z pewnością współprowadzenie przez niego odbywającego się w 2019 r. w Gliwicach Konkursu Piosenki Eurowizji Junior. Niedawno został zaś gospodarzem jesiennej odsłony muzycznego talent-show „Szansa na sukces” w TVP2.

Telewizja Polska jest ostoją polskości

powiedział Sikora.


Czytaj więcej na https://pomponik.pl/plotki/news-olek-sikora-niezle-odlecial-telewizja-polska-jest-ostoja-pol,nId,6135243#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoPowadziłshow „Dance Dance Dance 3” i współprowadził 12. edycję „The Voice od Poland”. Ogromnym wyróżnieniem dla Sikory było prowadzenie wraz z Idą Nowakowską Finału Konkursu Piosenki Eurowizji Junior w Gliwicach w 2019 r. Ostatnio ogłoszono, że Sikora będzie gospodarzem jesiennej odsłony muzycznego talent-show „Szansa na sukces” w TVP2.

Małgorzata Tomaszewska

Małgorzata Tomaszewska, córka słynnego Jana Tomaszewskiego, telewizyjny debiut miała w telewizji Sportklub w 2012 r. Potem związała się w z Polsatem, gdzie przedstawiała prognozę pogody, a następnie prowadziła magazyn „Pudelek TV” w WP TV.

Jej kariera rozwinęła się w 2018 r., właśnie po dołączeniu do TVP. Początkowo w programie „Pytanie na śniadanie” zajmowała się tematem kultury i show-biznesu, a w maju 2019 r. została jedną z prowadzących poranny magazyn. Poprowadziła też benefis Zenona Martyniuka czy dwie edycje "Wakacyjnej Trasę Dwójki".

Ważnym krokiem w jej karierze było dołączenie do obsady „The Voice of Poland” w roli współprowadzącej, gdzie zastąpiła Marcelinę Zawadzką. Tomaszewska pojawiła się dotąd w dwóch edycjach tego show. Prezenterka współprowadziła też festiwale w Opolu czy finał Konkursu Piosenki Eurowizji Junior.

Marta Manowska

Marta Manowska dołączyła do TVP jeszcze przed ostatnią zmianą władzy. W 2014 r. została gospodynią reality-show „Rolnik szuka żony”, który okazał się ogromnym sukcesem ratingowym Telewizji Polskiej. Prezenterka poprowadziła dotąd osiem edycji randkowego programu.

Na kanwie sukcesu „Rolnika” Jacek Kurski zdecydował się wprowadzić do ramówki „Sanatorium miłości” i na jego prowadzącą wybraną również Manowską. Chcą jeszcze bardziej rozwijać ofertę dla starszej widowni, TVP kupiła licencję na „The Voice Senior” i gospodynią show, emitowanego od końca 2019 r., została także Marta Manowska.

Prezenterka dostała również własny cykl „Ośmiu Wspaniałych” w TVP, a w nowej stacji TVP Kobieta została gospodynią cyklu "Kobiety w drodze". Manowska dostała też propozycję dołączenia do "Pytania na śniadanie", ale z niej nie skorzystała. 

Katarzyna Cichopek

Katarzyna Cichopek od 20 lat gra w serialu „M jak miłość”. Rola Kingi Zduńskiej w ratingowym przeboju polskiej telewizji przyniosła jej wielką sławę i miano jednej z największych celebrytek w Polsce. Aktorka zatańczyła w „Tańcu z Gwiazdami” TVN i prowadziła show „Jak oni Śpiewają” w Polsacie. Reprezentowała też Polskę podczas Konkursu Tańca Eurowizji w 2008 r. i zagrała w serialu Dwójki "Tancerze".

Powrót Cichopek do programów rozrywkowych nastąpił w 2019 r. I miał miejsce właśnie w TVP. Wraz z aktualnym jeszcze mężem Marcinem Hakielem została jurorką reaktywowanego przez TVP widowiska „Czaru par”. Potem dołączyła do grona prowadzących „Pytanie na śniadania”, tworząc duet z Maciejem Kurzajewskim. Ich relacją zainteresowała się prasa kolorowa, która sugerowała nawet, że aktorka zniknie z magazynu. - Drodzy, w związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami pragnę zapewnić, że moja współpraca z TVP i Impresariatem układa się bardzo dobrze - napisała Katarzyna Cichopek w social mediach.

Zimą 2023 r. Cichopek będzie jurorką talent-show „You can dance. Nowa generacja 2”.

Rafał Brzozowski

Największym sukcesem Rafała Brzozowskiego podczas pracy w TVP było zostanie reprezentantem Polski na Eurowizji w 2021 r. W samym konkursie nie poszło mu jednak tak dobrze - nie wszedł do finałowego konkursu. „Wiadomości” relacjonujące drobiazgowo przygotowania wokalisty do występu w Rotterdamie, o tym, że odpadł z konkursu nie powiedziały następnego dnia ani słowa.

Ciepłymi słowami wokalistę wsparł natomiast Jacek Kurski. - Rafał, to był jeden z najlepszych występów Eurowizji 2021. Z serca Ci dziękuję. Dałeś sobie radę z niesprawiedliwym hejtem. Z podziwem obserwowałem jak wspierają Cię znajomi z branży. Takiego wzajemnego wsparcia w świecie polskiego showbiznesu dawno nie było. To dobry znak - napisał prezes TVP na Twitterze.

Sam Brzozowski swoją karierę muzyczną zawdzięcza w dużej mierze Telewizji Polskiej. W 2002 roku wystąpił w „Szansie na sukces” w TVP2, gdzie otrzymał wyróżnienie. Jesienią 2011 roku brał zaś udział w talent-show TVP2 „The Voice of Poland”, był w drużynie Andrzeja Piasecznego.

Na stałe z Telewizją Polską związał się jesienią 2017 roku, gdy spółką zarządzał już Jacek Kurski. Najpierw prowadził „Koło Fortuny”. Dwa lata później, po tym jak TVP rozstała się z Robertem Janowskim, został gospodarzem kultowego teleturnieju "Jaka to melodia!". Współprowadził też wiele koncertów i eventów organizowanych przez TVP, w tym m.in. „Sylwestra Marzeń z Dwójką”. W swoim dorobku ma też współprowadzenie "The Voice Senior 3".

Izabella Krzan

Izabella Krzan podobnie jak Aleksander Sikora zaczęła swoją karierę w TVP od prowadzenia cyklu reportaży „Lajk!” nadawanego w ramach „Pytania na śniadanie”. Potem została reporterką programu. Gdy w 2017 roku na antenę wróciło „Koło fortuny”, została w w tym programie hostessą. Wcielając się w rolę, która dwie dekady temu pełniła Magda Masny.

Krzan w wieczornym show pojawiła się po raz pierwszy w 2019 r., współprowadząc wraz z Maciejem Kurzajewskim „Czar par”. Podobnie jak wiele gwiazd, które dołączyły do telewizji publicznej za czasów Jacka Kurskiego, została też prowadzącą magazyn „Pytania na śniadanie”.

Czytaj także: Siedem gwiazd TVN, które zawdzięczają kariery Miszczakowi

Dołącz do dyskusji: Siedem gwiazd, które rozbłysły w TVP pod rządami Jacka Kurskiego

39 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Przynajmniej połowy z tych "celebrytów" nie kojarzę mimo że lubię oglądać telewizję. Takie to gwiazdy.
odpowiedź
User
Oko
Ktoś tu chyba zaspał. Manowska? Ze niby teraz jest o niej głośno? Ktoś tu chyba przegapił premierę Rolnika, albo zle policzył lata…
odpowiedź
User
Piotr
Ja bym do tej listy dodaj jeszcze Zenka Martyniuka:)
odpowiedź