SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Haitong Bank podnosi prognozowane ceny akcji Cyfrowego Polsatu i Orange, obniża prognozę dla Play. "Dobra infrastruktura i treści telewizyjne atutami telekomów"

Haitong Bank w swym raporcie, którego autorem jest Konrad Księżopolski, szef Działu Analiz, podniósł cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu i Orange Polska, utrzymując dla tych spółek rekomendację „neutralnie”. Bank obniżył jednocześnie cenę Play, rekomendując - „kupuj”.

Article

Cenę docelową akcji Cyfrowego Polsatu podniesiono do 29,4 zł (z 28,9 zł). Wartość godziwa akcji Orange Polska została oszacowana w raporcie na 7 zł (z 6,4 zł), a Play - na 35,5 zł (z 36,4 zł).

Autor raportu, Konrad Księżopolski, podkreśla, że pandemia koronawirusa wpływa nie tylko na bieżące wyniki finansowe telekomów, ale także „w fundamentalny sposób zakłóca dotychczasowy porządek”, pokazując znaczenie stabilnej infrastruktury telekomunikacyjnej i wartościowych treści telewizyjnych.

- Dlatego Orange Polska planuje kontynuację swojej strategii rozwoju sieci światłowodowej, a Cyfrowy Polsat skupia się na treściach telewizyjnych pozostając „fabryką kontentu”. Play, który koncentruje się na strategii mobilnej bez pełnej konwergencji, zmaga się obecnie ze spadkiem liczby przyłączeń netto, ale utrzymuje swoją wydajność i dobrą generację gotówki - podkreślono w raporcie.

Księżopolski zaznacza, że wpływ na ceny akcji telekomów ma także planowana reorganizacja polskiego rządu, która może opóźnić aukcję 5G. - Na liście ministerstw, które mogą zniknąć, znajduje się także Ministerstwo Cyfryzacji. Jeśli to się stanie, można się spodziewać opóźnienia aukcji 5G, zwłaszcza, że przed jej ponownym uruchomieniem konieczne są modyfikacje związane z cyber bezpieczeństwem. Haitong Bank oczekuje, że aukcja 5G odbędzie się w połowie 2021 r. i jej budżet wyniesie 550 mln PLN na telekom – czytamy w analizie. Koszty pełnego zastąpienia dotychczas zainstalowanej w Polsce infrastruktury Huawei mogą sięgnąć około 2,5-2,9 mld zł - wylicza Haitong Bank. Jednak podkreślono, że prawdopodobieństwo wcielenia takiego scenariusza jest dosyć niskie.

Zdaniem Konrada Księżopolskiego, najbardziej narażony na to ryzyko jest Play, którego mogłoby to kosztować 1,3-1,5 mld zł. W przypadku tego operatora po stronie pozytywów analitycy wpisują wysoki poziom generowania gotówki. Przepływy operacyjne w wysokości 181 mln PLN w II kwartale i 522 mln PLN w I poł. 2020 r. dają solidne podstawy by sądzić, że w całym roku uda się osiągnąć cashflow w wysokości 800 mln PLN. Analitycy doceniają również utrzymanie wzrostu ARPU na poziomie 3,6 proc. r/r za sprawą wzmożonego ruchu i wykorzystywania danych podczas pandemii koronawirusa.

Bank szacuje także, że w III kw. 2020 r. w przypadku Orange widoczny będzie wyraźny spadek przychodów z roamingu, z powodu załamania się międzynarodowego ruchu turystycznego. Podkreślono też, że FiberCo należący do Orange Polska wart będzie 1,7-2,1 mld zł, a w związku z tym Haitong Bank oczekuje, że przychody ze sprzedaży udziałów w spółce zostaną przeznaczone raczej na rozwój sieci 5G niż na dodatkową dywidendę.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Haitong Bank podnosi prognozowane ceny akcji Cyfrowego Polsatu i Orange, obniża prognozę dla Play. "Dobra infrastruktura i treści telewizyjne atutami telekomów"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m7
my - mobile . pl
0 0
odpowiedź
User
Marcin
Play powoli robi sie tonacym okretem,bo banki powoli przestana udzielac kredytow a splacac trzeba . .
1 0
odpowiedź