SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hakerzy zaatakowali Monnari Trade, działania firmy bardzo utrudnione

Firma odzieżowa Monnari Trade poinformowała, że padła ofiarą ataku hakerskiego, przez co jej bieżące działania są bardzo utrudnione.

Article

Jak informuje zarząd Monnari Trade w komunikacie, jej systemy operacyjne zostały zaatakowane przez hakerów w niedzielę 22 sierpnia.

"Na moment przekazania raportu dokładna skala skutków nie jest jeszcze dokładnie znana, natomiast dotknięte są nim zarówno systemy sprzedażowe jak i finansowe, przez co bieżące funkcjonowanie Spółki jest bardzo utrudnione" - podaje zarząd Monnari Trade.

Monnari Trade zawiadamia służby w sprawie ataku hakerów

Firma poinformowała już o ataku organy ścigania i służby państwowe. Podjęto także "natychmiastowe kroki zmierzające do wyeliminowania zagrożenia i przywrócenia normalnego działania spółki".

Łódzka firma Monnari Trade jest producentem odzieży damskiej. Powstała w 1998 roku, jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W drugim kwartale br. skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów grupy kapitałowej Monnari Trade wyniosły ok. 47,8 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w porównywalnym okresie 2020 r. o 23 proc. W porównaniu z rokiem 2019 nastąpił spadek o 24,6 proc. Strata netto firmy w zeszłym kwartale zmalała rok do roku z 7,6 do 6,27 mln zł.

W całym ub.r. Monnari Trade zanotowało 209,41 mln zł wpływów i 30,44 mln zł straty netto, wobec 282,2 mln zł przychodów i 11,76 mln zł zysku w 2019 roku.

W poniedziałek przed południem akcje firmy taniały o ponad 4 proc.

Dołącz do dyskusji: Hakerzy zaatakowali Monnari Trade, działania firmy bardzo utrudnione

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
worker
tak to jest jak od lat nie inwestuje się w oprogramowanie, aktualizacje etc ... w tej firmie pracuje się na bardzo starych systemach
odpowiedź
User
Elosia
Prezes nie inwestuje w nic, oprócz siebie. O swoich pracowników również nie dba i od wielu lat pensja się nie zmienia, chyba ze rząd wprowadzi wymuszony wzrost najniższej krajowej. Szkoda tylko tych kobiet, które tam pracują.
odpowiedź