SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Halo.Radio przestało nadawać w formule wideo, wspiera je nieco ponad 140 osób

Internetowa stacja Halo.Radio nie nadaje już w formule wideo live na YouTube i Facebooku, można jej posłuchać tylko audio przez stronę internetową, aplikację lub specjalny link. - Wszystkie podejmowane decyzje są częścią realizowania długofalowej strategii mającej na celu między innymi maksymalne ułatwienie słuchania Halo Radia - zapewnia Mariusz Rokos, redaktor naczelny stacji.

Article

Halo.Radio rozpoczęło nadawanie 1 października 2019 roku za pośrednictwem strony Halo.Radio, aplikacji, YouTube i Facebooka. Półtora roku później nie nadaje już za pośrednictwem Facebooka i YouTube, ostatnia transmisja na żywo na stronie stacji w social mediach jest dostępna z 12 marca br.

Obecnie radia można posłuchać jedynie przez stronę internetową, aplikację lub przez dedykowany link - tylko w formule audio, wideo nie jest już dostępne. Ramówka składa się głównie z 15-minutowych felietonów, przygotowanych przez współpracowników zewnętrznych stacji (to m.in. Ziemowit Szczerek, Bogusław Chrabota, Magdalena Środa, Igor Tuleya, Janusz Daszczyński czy Arkadiusz Szczurek) lub z audycji - raz w tygodniu emitowane są na żywo (tylko w soboty), w niedziele na antenie gości muzyka.

Stacja promuje się hasłem „Halo Radio mówi wszystko od poniedziałku do soboty”, a jej zespół ma tworzyć 15 dziennikarzy i blisko 35 felietonistów. Zapytaliśmy Mariusza Rokosa, redaktora naczelnego radia, skąd wynika fakt rezygnacji z transmisji wideo live, jaka jest obecna wizja rozwoju i czy obecny poziom zbiórki w Patronite.pl wystarcza na finansowanie bieżącej działalności stacji. Otrzymaliśmy od niego oficjalną odpowiedź.

- Wizja i wartości Halo Radia pozostają niezmienne i zawierają się w myśli: "Halo Radio mówi wszystko”  i tą drogą konsekwentnie podążamy oferując naszym słuchaczkom i słuchaczom unikalne treści w atrakcyjnej formie. Wszystkie podejmowane decyzje są częścią realizowania długofalowej strategii mającej na celu między innymi maksymalne ułatwienie słuchania Halo Radia. Dziękujemy w tym miejscu wszystkim wspierającym finansowo Halo Radio, dzięki którym możemy się rozwijać - odpowiedział nam Mariusz Rokos.

Działalność wspierana przez crowdfunding

Obecnie Halo.Radio wspiera nieco ponad 140 osób miesięczną, deklarowaną kwotą 3,48 tys. złotych.

Ze sprawozdania finansowego złożonego w listopadzie 2020 roku za 2019 rok wynikało, że przychody Fundacji wyniosły niemal 619 tys. złotych. Dla porównania – między lipcem a grudniem 2018 roku było to tylko nieco ponad 10 tys. zł.

Reporter, pisarz i dziennikarz Ivo Vuco - były dziennikarz Halo.Radia zapowiadał, że przygotowuje książkę o tym, co dzieje się w rozgłośni. Twierdził, że pracując tam był świadkiem „seksizmu, homofobii, rasizmu oraz przemocy finansowej, a także przemocy psychicznej”.Natomiast redaktor naczelny Halo.Radia Mariusz Rokos zapowiadał wytoczenie procesu dwóm byłym współpracownikom: Mariuszowi Gzylowi i właśnie Ivo Vucowi.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Halo.Radio przestało nadawać w formule wideo, wspiera je nieco ponad 140 osób

80 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hansel
Nie 15-, tylko max 5-minutowe felietony, red. NB. A poza brakiem wideo od 8 maja są już tylko premierowe podcasty w sobotę, powtarzane potem przez cały tydzień (poza czysto muzyczną niedzielą bez żadnych programów). Gadanie Rokosa, że wizja jest niezmienna, konsekwentna itp. to zwykłe wciskanie kitu - to już nie jest żadne radio, tylko niskobudżetowy zlepek nagranych wcześniej podcastów i felietonów + garstka papkowatej muzyki.
odpowiedź
User
Juan
Ups, tak fajnie szło i teraz taka zapaść? To chyba nawet na naczelnego nie wystarczy.
odpowiedź
User
tylko koni żal
Ktoś powinien zrobić listę ludzi, którzy odeszli z HR od początków jego istnienia. Ile to będzie nazwisk? Na pewno ponad 30. Mariusz Rokos stracił codzienny 2-godzinny blok Aktualności? To ile on teraz z tego ma? A z czego płacą czynsz? Pewnie siłownia radzi sobie lepiej niż HR.
odpowiedź