SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reportażystka Hanna Bogoryja-Zakrzewska po ponad 30 latach pracy odchodzi z Polskiego Radia

Po ponad 30 latach pracy ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia żegna się wybitna reportażystka Hanna Bogoryja-Zakrzewska. Będzie rozwijała własny projekt medialny, który jesienią br. ma zadebiutować na ogólnopolskim portalu. - Odchodzę, bo zmienił się etos pracy, robi się z nas dziennikarzy newsowych, a ja w takim trybie nie chcę pracować - mówi Bogoryja-Zakrzewska portalowi Wirtualnemedia.pl.

Hanna Bogoryja-Zakrzewska, fot. archiwumArticle

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Hanna Bogoryja-Zakrzewska podkreśla: - Dojrzewałam do tej decyzji przez trzy lata. Dlaczego odchodzę? Gdy przychodziłam do radia, inaczej się tutaj pracowało, inny był „etos reportażu”. Uczono mnie, żeby robić rzeczy ponadczasowe, reportaże, które będą „miały oddech”. Teraz zmieniła się koncepcja radiowego reportażu, robi się z nas dziennikarzy informacyjnych, mamy biegać z mikrofonem za tematami bieżącymi. Nie mogę tego zaakceptować - mówi reporterka.

W tej chwili wykorzystuje urlop, pracownikiem Polskiego Radia przestanie być w ciągu kilku tygodni. - Każdy, kto mnie dobrze zna, wie, dlaczego trudna to była dla mnie decyzja. Ale skoro radio nie potrafi skorzystać z tego, czego nauczyłam się przez te wszystkie lata, spełnienia poszukam jako podcasterka i trenerka - napisała.

Z naszych informacji wynika, że Bogoryja-Zakrzewska skupi się teraz na rozwijaniu projektu biznesowo-medialnego Torba Reportera (prowadzi go od 2018 roku wraz z Katarzyną Błaszczyk), za pośrednictwem którego m.in. pomaga firmom i organizacjom pozarządowym rozwijać ofertę podcastów, prowadzi szkolenia, konsultacje i warsztaty.

Wkrótce oferta Torby Reportera ma zostać wzbogacona o podcasty non-fiction, które będą pojawiały się też na jednym z ogólnopolskich portali informacyjnych. 

No to już oficjalnie. Po 31 latach pracy w radiu zaczynam na nowo. 😀 Od razu poczułam się młodsza o 30 lat ☃❄☃❄ Każdy,...

Opublikowany przez Hannę Bogoryją Zakrzewską Poniedziałek, 15 lutego 2021

Bogoryja-Zakrzewska związana była z Polskim Radiem od 1988 roku

Bogoryja-Zakrzewska związana była z Polskim Radiem od 1988 roku, w tym okresie przygotowała i wyemitowała wiele nagradzanych reportaży. W 2011 roku uhonorowano ją Złotym Mikrofonem, od 1993 roku reporterka związana była z redakcją reportażu Polskiego Radia.

To kolejna dziennikarką, która żegna się ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia: pod koniec stycznia br. po 10 latach pracy z Polskiego Radia odeszła Olga Mickiewicz. Natomiast w czerwcu 2020 roku z Polskiego Radia Katowice odeszła po ćwierćwieczu pracy reporterka Anna Dudzińska.

W 2019 r. Polskie Radio zanotowało spadek przychodów o 6,07 proc. do 336,53 mln zł. Nadawca miał 219,32 mln zł z abonamentu rtv i rekompensaty abonamentowej (5,8 proc. mniej niż rok wcześniej), a jego Agencja Reklamy osiągnęła 62,72 mln zł wpływów (po spadku o 7,4 proc.).

Dołącz do dyskusji: Reportażystka Hanna Bogoryja-Zakrzewska po ponad 30 latach pracy odchodzi z Polskiego Radia

50 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mirek reportażu
Pewien gość z TV wszedł do redakcji rep. w brudnych buciorach i mówiąc, że wszystko co było dotąd, jest złe, doszczętnie zniszczył to, co było dobre. Szkodnik totalny.
odpowiedź
User
357
Haniu , powodzenia ! Jesteś damą polskiego reportażu . Nie dziwię się , że nie chcesz pracować z chamstwem , które zalało radio.
odpowiedź
User
przewietrzenie
No i dobrze, myślała, że będzie pracować do emerytury? Teraz przyjdzie w jej miejsce Radek Poszwiński, Samuela Pereira albo nawet Jarek Jakimowicz i będzie git.
odpowiedź