SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hanna Lis nie będzie pracować w 'Faktach'

Nie zadzwonię do Hanny Lis z propozycją pracy, abstrahując od tego, czy ona sama w ogóle by tego chciała - powiedział "Dziennikowi" Kamil Durczok, szef "Faktów" TVN.

Hanna Lis nie będzie pracować w 'Faktach'

Dodał, że "Fakty" posiadają kompletną obsadę prezenterów na najwyższym poziomie, dlatego nie złoży propozycji pracy Hannie Lis. Kamil Durczok nie chce także oceniać decyzji kierownictwa "Wiadomości" TVP 1 w sprawie zwolnienia prezenterki, ani orzeczenia Komisji Etyki TVP. Twierdzi, że publiczna stacja pozbywa się osobowości telewizyjnych.

"Psim obowiązkiem szefa "Wiadomości" opłacanego z publicznych pieniędzy jest umiejętność dobrania takich narzędzi, żeby komunikacja miedzy nimi była możliwa. Krótko mówiąc - wyciśnięcie z Hanny Lis całego jej talentu. Płacąc za to cenę trudnych relacji" - powiedział "Dziennikowi" Durczok.

W minionym tygodniu Komisja Etyki TVP po zbadaniu sprawy, w wyniku której Hanna List została zwolniona z pracy w "Wiadomościach", zarzuciła jej brak rzetelności. "Z konfrontacji wyjaśnień Hanny Lis i relacji wydawcy Katarzyny Bajszczak wynika, że prezenterka postanowiła nie odczytać dodanego zdania po tym, kiedy dowiedziała się kto jest szefem Instytutu. Ta decyzja red. Lis stoi w sprzeczności z rzetelnością dziennikarską" - napisano.

Z tym orzeczeniem nie zgadza się Lis i czeka na orzeczenie sądu. - Ten werdykt urąga faktom i zdrowemu rozsądkowi. Czekam ze spokojem na orzeczenie niezawisłego sądu, w którym nie będę przesłuchiwana przez podwładnych Pana Pińskiego w jego obecności, jak to miało miejsce w przypadku tak zwanej komisji etyki TVP - twierdzi Hanna Lis.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hanna Lis nie będzie pracować w 'Faktach'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl