SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Harper Collins Publisher sfinalizował przejęcie działu książki wydawnictwa Egmont Polska

Wydawnictwo Harper Collins Publisher sfinalizowało przejęcie działu książki Egmont Polska, a także Egmont Books UK Ltd., oraz Schneiderbuch w Niemczech.

Article

Na początku kwietnia br. wydawnictwo Egmont Polska poinformowało, że wycofuje się z wydawania książek dla dzieci na rzecz Harper Collins Publisher. Natomiast nadal będzie zajmować się wydawaniem komiksów, pism dla dzieci i gier planszowych.

4 maja sfinalizowano transakcję przejęcia. Dział książki Egmont Polska zostanie włączony do Harper Collins Polska kierowanego przez Agnieszkę Barańską.

- Przejęcie to stanowi część szerszej globalnej strategii mającej na celu dalsze umacnianie naszej obecności na światowym rynku książki dla dzieci. Będziemy kontynuowali rozwój działalności wydawniczej Harper Collins w Polsce również na tym dodatkowym polu, w bliskiej współpracy z naszymi kolegami z USA, Wielkiej Brytanii i innych krajów - skomentowała Agnieszka Barańska.

Egmont jest skandynawską grupą medialną, prowadzącą działalność w zakresie filmu, telewizji, streamingu i kina, ale także gier, handlu elektronicznego i usług marketingowych dla platform edukacyjnych, czasopism i książek. Egmont Publishing oferuje gamę tytułów czasopism i książek w ponad 30 krajach. Egmont Polska - działający od 1990 roku - wydaje 39 czasopism dla dzieci, komiksy, kolekcje, gry planszowe i książki. W ub.r. zanotował wzrost przychodów sprzedażowych o 0,7 proc. do 118,54 mln zł, spadek kosztów operacyjnych o 6,5 proc. do 110,98 mln zł oraz wzrost wyniku z 4,75 mln zł straty do 4,86 mln zł zysku.

Z kolei Harper Collins Publishers to drugi co do wielkości wydawca książek na świecie, prowadzący działalność w 17 krajach. Wydawnictwo posiada ponad 120 znaków towarowych na całym świecie; wydaje rocznie około 10 tys. książek w 16 językach, ma drukowany i cyfrowy katalog ponad 200 tys. tytułów.

Dołącz do dyskusji: Harper Collins Publisher sfinalizował przejęcie działu książki wydawnictwa Egmont Polska

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl