SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

18 Havas Warsaw przekształcono w Havas X. Szefem Michał Lutostański

Havas Media Group przekształciło jednostkę 18 Havas Warsaw w Havas X. Na jej czele stanął Michał Lutostański.

Michał Lutostański Article

Havas X to jednostka powstała z przekształcenia 18 Havas Warsaw i ma "specjalizować się w tworzeniu rozwiązań komunikacyjnych na styku najnowszych narzędzi technologicznych z mediami". Na jej czele stanął Michał Lutostański jako head of Havas X. Zastąpił Dominika Komara, dotychczasowego szefa 18 Havas Warsaw, który rozstał się z firmą.

Rozwój innowacyjnych produktów i usług

Jak podaje HMG, misją Havas X jest rozwój innowacyjnych produktów i usług, które wnoszą nową wartość w istniejący ekosystem medialny i łączą ludzi oraz marki w duchu filozofii meaningful, realizowanej przez Havas Media Group.

Do głównych zadań Havas X należy pozyskiwanie i rozwój narzędzi technologicznych poprzez współpracę ze startupami oraz dostawcami gotowych rozwiązań. Jednostka współpracuje z akceleratorami oraz funduszami VC w zakresie wyszukiwania rozwiązań o największym potencjale.

Havas X ma łączyć kreatywność z wiedzą technologiczną w celu tworzenia rozwiązań komunikacyjnych szytych na miarę i zgodnych z oczekiwaniami klientów.

Lutostański: naszą misją jest ciągłe odkrywanie, budowanie oraz testowanie

Michał Lutostański posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu projektów technologicznych, budowaniu modeli biznesowych oraz strategii marketingowo-sprzedażowych w oparciu o potrzeby klientów oraz aktualne trendy rynkowe. Swoje kompetencje zdobywał w spółkach z Grupy Netia, TomTom oraz Vienna Insurance Group. W latach 2015-2017 kierował pracami Laboratorium Innowacji Grupy PZU. Był m.in. współautorem narzędzia do obsługi osób głuchych i niedosłyszących w oddziałach PZU, polegającego na trójstronnym połączeniu wideo z konsultantem w języku migowym.

- Havas X to połączenie najlepszych praktyk rynkowych z wiedzą w zakresie wdrażania nowych technologii. Dzięki współpracy z parterami zewnętrznymi jesteśmy w stanie kompleksowo odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Naszą misją jest ciągłe odkrywanie, budowanie oraz testowanie. Wymaga to często podjęcia ryzyka, jednak tylko wtedy jesteśmy w stanie tworzyć rozwiązania, które zmieniają biznes – powiedział Michał Lutostański.

Struktura 18 Havas Warsaw została utworzona w HMG w połowie 2016 roku. Był to polski oddział międzynarodowej sieci 18 Havas należącej do Havas Media Group. Byłą to jednostka łącząca biznes reklamowy ze środowiskiem technologicznym, akademickim i startupami. W Polsce powstała na bazie Innovation Lab - komórki działającej w Havas Media Group od wiosny 2015 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 18 Havas Warsaw przekształcono w Havas X. Szefem Michał Lutostański

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Plagiat?
Jakże oryginalna nazwa! Ciekawe, co na to Dentsu X
10 8
odpowiedź
User
bill gates
to my zroblilismy xbox one x, idziemy do sadu
8 8
odpowiedź