SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hawe ma rozmawiać ze Sferią, ale na emisję połączeniową za wcześnie

Zarząd Hawe podjął rozmowy ze Sferią w kwestii umożliwienia przeprowadzenia badania spółki oraz wzajemnej współpracy, ale uważa że zwoływanie WZ w sprawie emisji akcji połączeniowej jest przedwczesne, poinformowała spółka w komunikacie.

Hawe ma rozmawiać ze Sferią, ale na emisję połączeniową za wcześnie

"Zarząd Hawe podjął rozmowy ze spółką Sferia celem umożliwienia przeprowadzenia badania spółki. Przedstawiony przez Sferię biznes plan został oceniony jako ambitny i perspektywiczny, jednak wobec dynamicznych zmian na rynku produktów i usług telekomunikacyjnych, zarząd Hawe uznał, że zwołanie WZA, które rozpatrzy możliwość przeprowadzenia podwyższenia kapitału spółki w drodze emisji akcji, które zostaną pokryte wkładem niepieniężnym w postaci 100% akcji spółki Sferia, w chwili obecnej jest przedwczesne" - czytamy w komunikacie.

"Zarząd Hawe będzie prowadził rozmowy w kierunku współpracy operacyjnej i technologicznej w celu realizacji wspólnych projektów, zwłaszcza że Sferia prowadzi działalność w obiecującym obszarze rynku, do której rozwoju może być wykorzystana infrastruktura Hawe. Zarząd Hawe jednocześnie uznaje, że nie jest wykluczone ponowne podjęcie w przyszłości działań zmierzających do przeprowadzenia takiego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki, które to podwyższenie sprowadzi się do przejęcia Sferii" - czytamy dalej.

Hawe miało 6,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 2,21 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 16,20 mln zł wobec 9,24 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hawe ma rozmawiać ze Sferią, ale na emisję połączeniową za wcześnie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl