SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HBO GO w kwietniu: „Pewnego razu… w Hollywood”, dwa sezony „Co robimy w ukryciu” i dokument „Utracone dzieci Atlanty”

Serwis HBO GO przygotował na najbliższe tygodnie kilka premier i kontynuacji seriali. Na początek - najnowszy film Quentina Tarantino z Bradem Pittem i Leonardem Di Caprio w rolach głównych. Będzie też serialowy remake filmu „Co robimy w ukryciu”.

Article

Seriale: „Ucieczka” i „Co robimy w ukryciu”

Miesiąc rozpocznie się od premiery nowego w HBO GO serialu „Mayans M.C.”, czyli kontynuacji nagradzanego serialu „Synowie Anarchii”. Opowiada on o losach Reyesa, który po wyjściu z więzienia dołącza do meksykańskiego gangu motocyklowego – tytułowego Mayans M.C.

 

Kolejną nowością kwietnia będzie serial komediowy zrealizowany w stylu dokumentu, którego twórcą jest m.in. Taika Waititi: „Co robimy w ukryciu”. To produkcja przedstawiająca perypetie trójki wampirów ze Staten Island, których odwiedza niespodziewanie mroczny przywódca. Na serwis trafią w kwietniu od razu dwa sezony tej produkcji.

 

Kwiecień to także zupełnie nowe historie produkcji HBO. Będzie wśród nich serial komediowy autorstwa Vicky Jones, zatytułowany „Ucieczka”. Produkcja opowiada o Ruby, młodej kobiecie, która pod wpływem jednego smsa rzuca wszystko, aby ruszyć w podróż po Stanach ze swoim ukochanym ze studenckich czasów.

 

Inną nowością będzie serial „We’re Here” o przygotowaniach mieszkańców małych amerykańskich miasteczek do udziału w całodniowym festiwalu drag queen. W każdym z sześciu odcinków znane drag queen będą uczyć swoje podopieczne jak wyjść ze swojej strefy komfortu i stać się prawdziwą królową.

Natomiast w połowie miesiąca premierę będzie mieć serial „Mrs. America” z Cate Blanchett w roli głównej. To historia opowiedziana z perspektywy kobiet żyjących w latach 70. XX wieku, a przede wszystkim radykalnej konserwatystki Phyllis Schlafly. Przedstawi prawdziwą opowieść o ruchu walczącym o ratyfikację Equal Rights Amendment – poprawki do konstytucji Stanów Zjednoczonych, dającej równe prawa wszystkim obywatelom bez względu na płeć.

Fani serialu „Dom grozy” ucieszą się z premiery spin-offu ich ulubionej produkcji. „Dom grozy: Miasto Aniołów”, w którym zobaczymy m.in. znaną z Gry o tron Natalie Dormer. Akcja dziać się będzie w Los Angeles w 1938 roku. Kiedy makabryczne morderstwo wstrząśnie miastem, detektywi Tiago Vega i Lewis Michener zostaną uwikłani w tajemniczą sprawę.

Z nowymi sezonami do HBO GO powrócą „Obsesja Eve” z fantastycznymi Sandrą Oh oraz Jodie Comer, które już po raz trzeci będą się ścierać na ekranie jako dwie silne osobowości prowadzące ze sobą grę w kotka i myszkę. Wróci także „Syrena” - serial obyczajowy z elementami fantasy o tajemniczej dziewczynie, która pewnego dnia zjawiła się w Bristol Cove.

W nadchodzącym miesiącu pojawi się też nowy sezon „Sprawy idealnej” - serialu z Christine Baranski w roli wziętej prawniczki, która po tym jak straciła oszczędności całego życia oraz pracę w prestiżowej kancelarii, musiała zacząć wszystko od nowa. Do serwisu wróci także serial HBO „Niepewne” z Issą Rae nie tylko w roli głównej bohaterki, ale także twórczyni produkcji. Nowe odcinki śledzić będą dalsze losy mało pewnej siebie Afroamerykanki. A dla fanów thrillerów szpitalnych dodanie zostanie nowy sezon „Zaufaj mi”. W nowej odsłonie głównym bohaterem będzie weteran wojenny, wracający do zdrowia po urazie kręgosłupa i traumie psychicznej, który staje w obliczu nowego wroga.   

Filmy: Tarantino i „Muppety”

Nowości nie zabraknie także dla miłośników pełnych metraży. Kto nie zdążył obejrzeć w kinie lub ma ochotę na kolejny seans ostatniego filmu Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood” z  Leonardo DiCaprio oraz Bradem Pittem w rolach głównych, będzie miał do tego okazję w połowie kwietnia.

 

Inną pozycją na kwietniowe seanse będzie również film „Zła edukacja”, który miał swoją premierę na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Toronto. Jest to oparta na faktach czarna komedia śledzącą losy kuratora oświaty w Roslyn na Long Island, który stał za największą w historii Ameryki malwersacją  w szkołach publicznych, kradnąc przeszło 11 mln dolarów. W rolach głównych wystąpią Hugh Jackman, Allison Janney oraz Ray Romano.

Będzie też coś dla fanów Clinta Eastwooda, którego będziemy mogli zobaczyć jako starzejącego się, spłukanego mężczyznę, który niespodziewanie zaczyna pracować dla meksykańskiego kartelu narkotykowego – to w filmie „Przemytnik”.

 

Natomiast dla miłośników kina superbohaterskiego i komiksów z uniwersum DC Comics, przygotowana została premiera filmu „Shazam!” – opowieści o zwyczajnym nastolatku, który wypowiada magiczne słowo i staje się dorosłym superbohaterem.

 

Na kwietniowe rodzinne oglądanie HBO GO proponuje „Muppety”, czyli historię o tym jak Walter, Gary i Mary próbują uratować Muppety i ich teatr przed zakusami chciwego biznesmena. Inną pozycją będzie też film w reżyserii nominowanego do BAFTY Jamesa Bobina – „Dora i Miasto Złota”. To opowieść o nastoletniej dziewczynie, która zrobi wszystko, aby odnaleźć zaginionych w dżungli rodziców i rozwiązać zagadkę legendarnego miasta. Ze starszymi dziećmi warto też będzie zobaczyć wzruszający i klasyczny już film „Forrest Gump” z Tomem Hanksem w tytułowej roli.

 

Dokument: „Utracone dzieci Atlanty”

Dla amatorów kina dokumentalnego zaplanowana została premiera serialu HBO – „Utracone dzieci Atlanty”. Przedstawi on, w dokumentalnym ujęciu, okoliczności tajemniczych zaginięć i morderstw dzieci w Atlancie pod koniec lat 70. i na początku kolejnej dekady. Produkcja rzuca nowe światło na wielowątkowe śledztwo, które zostało wznowione po 40 latach.

Innym tytułem będzie „Plan gry” – dokument będący kroniką szeroko zakrojonego i bezprecedensowego, trwającego dwa lata śledztwa FBI dotyczącego korupcji w koszykarskim światku szkół wyższych w USA.

 

Z każdym miesiącem kolekcja HBO GO powiększa się o nowe tytuły. Aktualnie w ofercie znajduje się ponad 800 filmów i ponad 300 seriali. Według badania Gemius/PBI w lutym br. serwis HBOGO.pl miał w Polsce 1,45 mln użytkowników, a zasięg witryny w ciągu roku zmalał o 0,49 pkt proc. (8,6 proc.) do 5,21 proc.

Kwietniowe nowości w HBO GO dzień po dniu:

1 kwietnia
„Mayans M.C.”, odc. 1-10 (cały sezon)
„Mayans M.C.” II, odc. 1-10 (cały sezon)
„Zaufaj mi” II, odc. 1-4 (cały sezon)
„Cudotwórcy: Wieki ciemne”, odc. 10
„Pewnego razu… w Hollywood”
„Pełzająca śmierć”
„Przypadek 39”
„Muppety”
„Plan gry”

2 kwietnia
„Co robimy w ukryciu”, odc. 1-10 (cały sezon)
„Dave”, odc. 6
„Devs”, odc. 6
„Krzyżówkowe zagadki: Przeklęty klejnot”

3 kwietnia
„Lepsze życie” IV, odc. 6
„Młody Sheldon” III, odc. 19
„Tylko”

4 kwietnia
„Syrena” III, odc. 1-2 (wersja wyłącznie z napisami)
„W potrzebie” IV, odc. 9
„Kontra: Sieć”, odc. 8
„Moi bracia”
„Star Trek”
„W ciemność. Star Trek”

5 kwietnia
„Współczesna rodzina” XI, odc. 9
„Dora i Miasto Złota”
„American Woman”
„Kłus”

6 kwietnia
„Westworld” III, odc. 4
„Czarny poniedziałek” II, odc. 4
„Utracone dzieci Atlanty”, odc. 1
„Axios” III, odc. 4
„Versus”
„Świadek”

7 kwietnia
„Spisek przeciwko Ameryce”, odc. 4
„Roswell, w Nowym Meksyku” II, odc. 4
„Kłamstwa” II, odc. 6
„Rodzice”, odc. 7

8 kwietnia
„Uwaga na goryla”

9 kwietnia
„Syrena” III, odc. 1-2 (wersja z lektorem)
„Dave”, odc. 7
„Devs”, odc. 7
„Wielkanocna niespodzianka”

10 kwietnia
„Sprawa idealna” IV, odc. 1
„Lepsze życie” IV, odc. 7
„4x4”
„Natręt”
„Na planie”

11 kwietnia
„Kontra: Sieć”, odc. 9
„Wszyscy bogowie w niebie”

12 kwietnia
„Współczesna rodzina” XI, odc. 10
„Oda do radości”
„Cud nieznanego świętego”

13 kwietnia
„Ucieczka”, odc. 1
„Obsesja Eve” III, odc. 1
„Niepewne” IV, odc. 1
„Westworld” III, odc. 5
„Czarny poniedziałek” II, odc. 5
„Utracone dzieci Atlanty”, odc. 2
„Forrest Gump”
„Wesele na końcu świata”

14 kwietnia
„Spisek przeciwko Ameryce”, odc. 5
„Roswell, w Nowym Meksyku” II, odc. 5
„Rodzice”, odc. 8

15 kwietnia
„Mrs. America”, odc. 1-3
„Syrena” III, odc. 3(wersja wyłącznie z napisami)
„Kto zabił Lady Winsley?”

16 kwietnia
„Co robimy w ukryciu” II, odc. 1-2
„Syrena” III, odc. 3 (wersja z lektorem)
„Dave”, odc. 8
„Devs”, odc. 8
„Kot-o-ciaki”, odc. 1-26  
„Zagadki Hailey Dean: Śmierć na receptę”
„Królestwo”

17 kwietnia
„Sprawa idealna” IV, odc. 2
„Lepsze życie” IV, odc. 8
„Na planie”

18 kwietnia
„Syrena III”, odc. 4(wersja wyłącznie z napisami)
„Kontra: Sieć”, odc. 10
„Potwory”

19 kwietnia
„Współczesna rodzina” XI, odc. 11
„Miłosny rytm”
„Przemytnik”

20 kwietnia
„We’re Here”, odc. 1
„Ucieczka”, odc. 2
„Obsesja Eve” III, odc. 2
„Niepewne” IV, odc. 2
„Czarny poniedziałek” II, odc. 6
„Westworld” III, odc. 6
„Utracone dzieci Atlanty”, odc. 3
„Kosmiczna załoga”

21 kwietnia
„Spisek przeciwko Ameryce”, odc. 6
„Roswell, w Nowym Meksyku” II, odc. 6
„Rodzice”, odc. 9

22 kwietnia
„Mrs. America”, odc. 4
„Braterstwo”

23 kwietnia
„Syrena III”, odc. 4 (wersja z lektorem)
„Dave”, odc. 9
„Zathura - Kosmiczna przygoda”

24 kwietnia
„Co robimy w ukryciu” II, odc. 3
„Sprawa idealna” IV, odc. 3
„Lepsze życie” IV, odc. 9
„Na planie”

25 kwietnia
„Pusta widownia”
„Syrena” III, odc. 5 (wersja wyłącznie z napisami)

26 kwietnia
„Współczesna rodzina” XI, odc. 12
„Zła edukacja”
„Shazam!”
„Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce”

27 kwietnia
„Dom grozy: Miasto Aniołów”, odc. 1
„Ucieczka”, odc. 3
„Obsesja Eve” III, odc. 3
„Niepewne” IV, odc. 3
„Westworld” III, odc. 7
„Utracone dzieci Atlanty”, odc. 4
„Krull”

28 kwietnia
„To wiem na pewno”, odc. 1
„Roswell, w Nowym Meksyku” II, odc. 7
„Batwoman”, odc. 17
„Rodzice”, odc. 10

29 kwietnia
„Mrs. America”, odc. 5

30 kwietnia
„Co robimy w ukryciu” II, odc. 4
„Syrena” III, odc. 5 (wersja z lektorem)
„Dave”, odc. 10
„Kot-o-ciaki”, odc. 27

Dołącz do dyskusji: HBO GO w kwietniu: „Pewnego razu… w Hollywood”, dwa sezony „Co robimy w ukryciu” i dokument „Utracone dzieci Atlanty”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl