SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hein Schumacher nowym dyrektorem generalnym Unilevera

Nowym dyrektorem generalnym (CEO) firmy Unilever (właściciel takich marek, jak Dove, Axe, Rexona) zostanie Hein Schumacher. Zastąpi Alana Jope, który chce odejść na emeryturę.

Hein Schumacher, obecnie dyrektor generalny firmy mleczarskiej i żywieniowej Royal FrieslandCampina, formalnie obejmie stanowisko dyrektora generalnego w Unileverze 1 lipca br. Wcześniej przez miesiąc będzie przejmował obowiązki. 

Zastąpi na tym stanowisku Alana Jope, który odchodzi na emeryturę, o czym poinformował już jesienią ub.r., a koncern rozpoczął wówczas poszukiwania jego następcy. Jope ustąpi ze stanowiska 1 lipca br.

Hein Schumacher w październiku 2022 roku został dyrektorem niewykonawczym firmy Unilever.

– Cieszymy się, że możemy powitać Heina jako naszego nowego dyrektora generalnego po szeroko zakrojonym, globalnym procesie wyszukiwania. Hein jest dynamicznym, kierującym się wartościami liderem biznesowym, który ma zróżnicowane doświadczenie i doskonałe osiągnięcia w zakresie dostaw w globalnym przemyśle dóbr konsumpcyjnych. Ma wyjątkowe zdolności strategiczne, sprawdzoną skuteczność operacyjną i duże doświadczenie zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Zarząd oczekuje, że Hein zrealizuje pełny potencjał Unilever jako zwycięskiej firmy, która zapewnia długoterminowy wzrost i wartość dla wszystkich swoich interesariuszy - powiedział Nils Andersen, prezes Unilevera.

Koncern oficjalnie poinformował o wysokości pensji nowego CEO. Hein Schumacher będzie miał stałe wynagrodzenie roczne w kwocie 1,85 mln euro. Będzie miał również prawo do rocznych premii i nagród z planu podziału wyników oraz wsparcia w relokacji. Otrzyma także nagrody w formie akcji, aby zastąpić utratę płatności motywacyjnych od poprzedniego pracodawcy.

Hein Schumacher od stycznia 2018 roku jest dyrektorem generalnym Royal FrieslandCampina. Wcześniej, przez trzy lata, był dyrektorem finansowym Royal FrieslandCampina. Przedtem, przez ponad dekadę pracował dla firmy H.J. Heinz. W 2008 roku został dyrektorem ds. strategii, a w 2011 roku przeniósł się do Chin jako prezes i dyrektor generalny. W 2013 roku objął funkcję wiceprezesa wykonawczego regionu Azji i Pacyfiku firmy Kraft Heinz.

 

Dołącz do dyskusji: Hein Schumacher nowym dyrektorem generalnym Unilevera

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hens
Dlaczego niemiecką chemia gospodarcza za sprzedawca w Polsce ma gorszy skład od tej na rynek niemiecki Warum
odpowiedź