SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Herbert Wirth Menadżerem Roku 2011. "Nagroda za odważne decyzje"

Kapituła ekonomicznego miesięcznika „Home & Market” nagrodziła Herberta Wirtha za odważne decyzje. – To nagroda dla moich współpracowników za wytrwałość realizacji marzeń o pozycji KGHM na świecie – podkreślił prezes KGHM Polska Miedź podczas gali wręczenia nagród.

Herbert Wirth Menadżerem Roku 2011.

 – Ta firma dawno zasłużyła sobie na to, żeby być firmą globalną i udało nam się tego dokonać. Myślę, że nagroda jest za odważne myślenie, za pewne wizjonerstwo i za konsekwencje w realizacji tej wizji, tego co jest ważne dla akcjonariuszy KGHM Polska Miedź S.A. – mówi Herbert Wirth.

Jak napisano w oficjalnym uzasadnieniu, tytuł Najlepszego Menadżera Roku 2011 dla prezesa KGHM to nagroda za odważne decyzje, które uczyniły z KGHM globalny koncern, obecny na czterech kontynentach i które przyniosły zyski akcjonariuszom.

Chodzi przede wszystkim o zakończoną w tym roku transakcję przejęcia kanadyjskiej Quadry, która jest właścicielem złóż miedzi i innych surowców (złota, srebra, molibdenu) m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Chile.

 – Jesteśmy teraz po ewaluacji siódmym producentem miedzi, a jeżeli chodzi o zasoby tego surowca, to jesteśmy czwartą największą firmą na świecie – podkreśla Herbert Wirth.

W ostatnim czasie polski koncern awansował na pozycję lidera na światowym rynku srebra – wynika z World Silver Survey 2011.

 – Za rok 2011 KGHM ze swoją produkcją, która znacząco wzrosła w stosunku do roku 2010, osiągnął fenomenalny wynik 1 260 ton srebra, co dało nam pierwsze miejsce. Wyprzedziliśmy nawet tak znamienitą firmę jak BHP Billiton, która jest globalną firmą o zdecydowanie większej kapitalizacji. I to jest naprawdę powód do dumy. Udało nam się być pierwszymi – podkreśla Herbert Wirth.
 
Nagrody Home & Market dla Najlepszych Menadżerów Roku wręczane są od 15 lat. Jak podkreślają pomysłodawcy tytułu, przyznawane są najwybitniejszym menadżerom, którzy w ubiegłym roku przyczynili się do rozkwitu nie tylko zarządzanych przez nich spółek, ale również wnieśli istotny wkład w rozwój gospodarki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Herbert Wirth Menadżerem Roku 2011. "Nagroda za odważne decyzje"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl