SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HiperWyzysk.pl - serwis dla wykorzystywanych pracowników od „Solidarności”

NSZZ „Solidarność” uruchomiła serwis HiperWyzysk.pl, w którym osoby zatrudnione w sieciach handlowych i firmach ochroniarskich mogą zgłaszać problemy w pracy i dyskutować o tym z innymi użytkownikami.

HiperWyzysk.pl - serwis dla wykorzystywanych pracowników od „Solidarności”

Na HiperWyzysk.pl każdy pracownik sieci handlowej lub firmy ochroniarskiej może anonimowo zgłosić problem w relacjach ze swoim pracodawcą albo zasugerować rozwiązanie kwestii opisanej przez innego użytkownika. Na podstawie tych zgłoszeń tworzona jest interaktywna mapę wyzysku widoczną dla każdego odwiedzającego serwis.

- W tych dwóch branżach w szczególności brakuje wzorów partycypacji pracowników. Pracodawcy utrudniają zapisywanie się do związków zawodowych, a w przypadku branży ochrony związek zawodowy często nie jest w ogóle uznawany przez pracodawcę - opisuje Alfred Bujara z NSZZ „Solidarność”. - Liczne rozmowy, które przeprowadziliśmy z pracownikami obu branż, jak również kontrole PIP czy doniesienia mediów potwierdzają też złe warunki pracy - dodaje.

W serwisie dostępne jest też forum, gdzie użytkownicy mogą prowadzić dyskusje oraz wymieniać się doświadczeniami. Ponadto portal ułatwia dzielenie się treściami w mediach społecznościowych oraz kontakt z przedstawicielami NSZZ „Solidarność”.

HiperWyzysk.pl jest jednym z elementów kampanii, którą „Solidarność” realizuje w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: HiperWyzysk.pl - serwis dla wykorzystywanych pracowników od „Solidarności”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl