SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Piński wydaje magazyn „Historia Ekspert”, felietonistą Grzegorz Braun

Na rynku ukazał się pierwszy numer nowego kwartalnika o tematyce historycznej „Historia Ekspert”. Wydawcą jest Instytut Zarządzania Informacją, który należy do Jana Pińskiego.

Magazyn „Historia Ekspert” poświęcony jest historii Polski i świata. Redaktorem naczelnym jest Aleksander Piński. Jak zapowiada wydawca, w piśmie znajdziemy „pogłębione analizy najważniejszych wydarzeń w dziejach, przekrojowe teksty uznanych autorów, szczegółowe biografie postaci, które wpłynęły na losy ludzkości” .

Instytut Zarządzania Informacją podkreśla, że na łamach prezentowane będą pogłębione tematy, które autorzy zaprezentują w formie „pozbawionej poprawności politycznej”. Felieton do pierwszego numeru napisał lider Konfederacji Korony Polskiej, poseł Grzegorz Braun, ale wśród autorów znajdziemy też dra Leszka Pietrzaka.

Kwartalnik liczy 84 strony, pierwszy numer ukazał się w nakładzie 12 tys. egzemplarzy, w cenie 17,99 zł. Wydawca nowego magazynu od 2016 roku me też w portfolio także dwa inne miesięczniki o tematyce historycznej: „Polska bez cenzury” i „Historia bez cenzury”, których redaktorem naczelnym jest Jan Piński. - Pismo można kupić w sieciach Ruch, Kolporter i Polperferfect - informuje nas Jan Piński, wydawca magazynu.

Jan Piński to redaktor naczelny portalu Wieści24.pl, wydawca „Historii na weekend” i „Historii bez cenzury”.  Przez cztery lata był związany z „Warszawską Gazetą” (FreeDomMedia), rozstał się z tym tytułem styczniu 2020 roku. Powodem była okładka tygodnika, na której zamieszczono portrety europosłów głosujących za rezolucją Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce, opatrzona tytułem „Antypolskie polityczne szmaty”.

Z mediami Piński z mediami związany jest od ponad 20 lat. W swojej karierze był m.in. szefem „Wiadomości” TVP1 oraz dyrektorem Agencji Informacji TVP. W latach 2001-2009 pracował w tygodniku „Wprost”, gdzie m.in. kierował działem krajowym. Związany był też z tygodnikiem „Uważam Rze”. W 2015 roku podjął współpracę z „Gazetą Finansową”, z którą rozstał się dwa lata później.

Dołącz do dyskusji: Jan Piński wydaje magazyn „Historia Ekspert”, felietonistą Grzegorz Braun

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Edek pisze dla Ciebie
Szur szur
odpowiedź
User
Dla kolegi pytam
Czy zaczyna swój "felieton" od Szczęść Borze?
odpowiedź
User
Ren
Piński to już prawie magnat prasowy
odpowiedź