SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Historia - Fakty Odkrycia Tajemnice” - nowy magazyn historyczny Burdy

Wydawnictwo Burda wprowadza na polski rynek nowy magazyn historyczny „Historia - Fakty Odkrycia Tajemnice”. Będzie ukazywać się w cyklu dwumiesięcznym i poruszać zagadnienia od czasów starożytnego Egiptu, po historię najnowszą. Ciekawostki mają być prezentowane w przystępnej dla czytelnika formie.

Article

Od 31 lipca br. na rynku ukaże się pierwsze wydanie magazynu historycznego Burdy „Historia - Fakty Odkrycia Tajemnice”, w którym będzie można przeczytać m.in. o sekretach zakonu templariuszy; opowieść o Krystynie Skarbek - polskiej arystokratce, która została brytyjskim szpiegiem; awanturniczych podróżach pirata-dżentelmena Francisa Drake’a; technice japońskiego seppuku czy dramatycznych momentach życia pięknej Marilyn Monroe.

- To magazyn historyczny dla każdego. Dla wielu osób historia to zestaw nudnych dat, my pokazujemy, że tworzyli ją ludzie z krwi i kości - podkreśla Piotr Kościelniak, redaktor naczelny tytułu.

„Historia - Fakty Odkrycia Tajemnice” będzie ukazywać się w cyklu dwumiesięcznym w cenie 6,99 zł. Pierwowzorem magazynu, jeśli chodzi o warstwę wizualną - prezentację infografik oraz zdjęć - jest brytyjski „History Revealed”. Pierwszy numer liczy 100 stron.

Ukazanie się pisma na rynku zostało wsparte kampanią promocyjną w punktach sprzedaży prasy w całej Polsce, oraz w tytułach własnych Burdy, serwisach internetowych (WP, serwisy Burdy) i social mediach wydawnictwa.

Wydawnictwo Burda ze spadkiem przychodów w 2017 roku

W ub.r. wydawnictwo Burda Publishing Polska zanotowało spadek przychodów sprzedażowych o 7 proc. do 157,94 mln zł oraz 2,65 mln zł zysku netto (wobec 20,06 mln zł straty rok wcześniej). Spółka zapowiada rozwój w zakresie internetu, wydawania książek i marketingu zintegrowanego.

W ub.r. firma połączyła się ze swoimi spółkami zależnymi Burda GL Polska, Burda Media Polska i Burda NG Polska. Od września 2016 roku prezesem wydawnictwa jest Alexander Sorg. W grudniu ub.r. do zarządu firmy powołana została Justyna Namięta.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Historia - Fakty Odkrycia Tajemnice” - nowy magazyn historyczny Burdy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
A
Ktoś tu podglądał konkurencję...
12 11
odpowiedź