SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konkurencyjny podręcznik do HiT sprzedał się w 140 tys. egz.

Podręcznik autorstwa Izabelli Modzelewskiej-Rysak, Leszka Rysaka, Karola Wilczyńskiego i Adama Ciska do historii i teraźniejszości sprzedał się już w 140 tys. egz. - podały Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Książka jest dostępna od dwóch tygodni.

Article

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne zwróciły uwagę, że wydany przez nie został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji i Nauki 2 września. W konsekwencji pierwsze egzemplarze były gotowe dopiero 21 września, a wcześniej firma przyjmowała zamówienia w ramach przedsprzedaży.

- Trud przygotowania - w niespotykanym wcześniej tempie - podręcznika do przedmiotu „Historia i teraźniejszość” był warty podjęcia. Dodam, że celowość, struktura, narracja i szata graficzna były badane na licznych grupach nauczycieli. Rezultatem jest więc metodycznie i dydaktycznie prawdziwy podręcznik o właściwej strukturze. Podręcznik wspierają dokumentacja nauczyciela, plan wynikowy, przedmiotowy system ocenia i najważniejszy – program nauczania. Nie dziwi więc jego sukces - komentuje Jerzy Garlicki, prezes WSiP.

Tylko na Allegro kupiono ponad 28 tys. egz. podręcznika. - Szczególnie cieszą pozytywne oceny naszego podręcznika wśród kluczowych odbiorców WSiP - nauczycieli oraz uczniów. Ponad 95 proc. recenzujących na największej platformie handlowej w Polsce przyznaje nam maksymalną ocenę. Podobne, a nawet jeszcze lepsze sygnały trafiają do nas w trakcie bezpośrednich rozmów z nauczycielami w całym kraju - zaznacza Garlicki.

- Przygotowujemy teraz sprawdziany i multibook, czyli aktywny e-podręcznik dla nauczyciela. Liczymy też na to, że w przypadku drugiej części podręcznika procedura akceptacji zostanie zakończona w terminie umożliwiającym jego dostarczenie z początkiem najbliższego roku szkolnego, a nie w trakcie nauki - opisuje.

Pierwszym w kolejności podręcznikiem do historii i teraźniejszości, który resort edukacji i nauki dopuścił do użytku w szkołach, jest książka autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego wydana przez firmę Biały Kruk. Wprowadzono ją do sprzedaży m.in. w placówkach Poczty Polskiej.

Na prof. Wojciecha Roszkowskiego spadła fala krytyki m.in. za fragment dotyczący „produkcji dzieci”, zinterpretowano ten termin jako zapłodnienie metodą in vitro. Prof. Roszkowski w oświadczeniu zarzucił mediom, że posługują się „znaną techniką manipulacyjną”, aby zdyskredytować książkę, przy czym wydawnictwo Biały Kruk zdecydowało się usunąć z podręcznika fragmenty o „produkcji dzieci”.

Dołącz do dyskusji: Konkurencyjny podręcznik do HiT sprzedał się w 140 tys. egz.

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wojtek
Czyli da się bez sprzedazy na poczcie?
odpowiedź
User
Marlena
Czytam podręcznik prof. Roszkowskiego. Gorąco polecam.
odpowiedź