SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Hochland musi zmienić reklamę serków Hochland z Anną Guzik, bo wprowadza nią w błąd (wideo)

Telewizyjny spot serków Hochland, w którym Anna Guzik twierdzi, że są one produkowane wyłącznie z naturalnych składników, musi zostać zmodyfikowany, ponieważ wprowadza widzów w błąd - orzekła Komisja Etyki Reklamy. W skład promowanych serków wchodzą bowiem także m.in. konserwant, sztuczne aromaty i sole emulgujące.

Article

KER zajmowała się zaskarżoną reklamą tv serów Hochland, w której Anna Guzik podkreśla, że są produkowane wyłącznie z naturalnych składników, nie zawierają konserwantów ani sztucznych barwników. Tymczasem skarżący reklamę zwrócił uwagę, że w składzie sera Hochland z szynką jest konserwant E250, a także szkodliwe sole emulgujące E452, E339 (fosforany), E331 oraz sztuczny aromat.

Hochland w odpowiedzi na skargę stwierdził, że podawana przez aktorkę w reklamie informacja o naturalnych składnikach jest prawdziwa i zgodna ze stanem faktycznym, ponieważ sery kremowe Hochland składają się aż w 98 proc. z naturalnych składników.

- Nigdzie w reklamie nie stwierdzamy, że nasze sery zawierają 100 proc. naturalnych składników ponieważ sole emulgujące, oznaczone symbolami: E452, E339, E331 są stosowane w niezbędnych technologicznie, minimalnych ilościach. Dzięki nim powstaje ser topiony o idealnie kremowej konsystencji, bo doskonale łączą one ze sobą wszystkie składniki. Podobnie aromaty, używane w celu podniesienia wartości aromatycznych produktu są stosowane w niezbędnych, minimalnych ilościach - napisał producent w odpowiedzi do KER. Podkreślono też, że wszystkie substancje dodatkowe używane w procesie produkcji serów kremowych Hochland są dopuszczone do stosowania w żywności, stosowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Komisja Etyki Reklamy uznała - biorąc pod uwagę, że spot odnosi się do całego spektrum serów marki Hochland, a nie tylko do tych serów, które nie zawierają konserwantów i barwników - że przekaz reklamowy nadużywa zaufania odbiorców i wprowadza ich w błąd co do właściwości promowanych produktów.

Votum separatum do uchwały KER zgłosił przewodniczący zespołu orzekającego Bohdan Pawłowicz. Stwierdził, iż występujące w przedmiotowej reklamie sformułowania nie wprowadzają w błąd w sposób na tyle znaczący, aby wymagało to napiętnowania i uznania za działanie szkodliwe dla konsumentów. Podkreślił też, że całokształt podejścia firmy Hochland do działań reklamowych jest nacechowany wysoką odpowiedzialnością i trudno się dopatrzyć w tych działaniach intencjonalnej manipulacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hochland musi zmienić reklamę serków Hochland z Anną Guzik, bo wprowadza nią w błąd (wideo)

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Figura
Albo "wyłącznie", albo nie. Panią Annę Guzik dopisujemy do listy aktorów, którzy za kasę powiedzą wszystko.
odpowiedź
User
Smut
Te serki są w miarę normalne, to trzeba im przyznać. Ale Pani Anna, która daje się tak retuszować, patrzy na te wszystkie "E-ileś" i mówi "To czysta natura!" jest kuriozalna. Brak kasy się zdarza, ale Pani Anno, tak chyba nie wypada... Siarczan-chlorawo-cholorowo-amonowy, WTF?!
odpowiedź
User
redzgred
"Wyłącznie" znaczy 100%. Albo jest prawda, albo guzik prawda.
odpowiedź