SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Hoga notuje zyski

HOGA.PL S.A. po raz pierwszy w swojej historii osiągnęła dodatni wynik finansowy netto, który w IV kwartale 2002 r. wyniósł 492 tys. zł, przy przychodach 4 742 tys. zł. Po czterech kwartałach 2002 roku przychody spółki wyniosły 9.986 tys. zł, przekraczając tym samym opublikowaną w listopadzie 2002 r. skorygowaną wcześniej w górę prognozę sprzedaży o ponad 12%.

W porównaniu do 2001 r., sprzedaż netto w roku 2002 wzrosła o 48%, a w samym tylko IV kwartale 2002 r. była ponad pięciokrotnie wyższa, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Głównym źródłem przychodów HOGA.PL S.A. była sprzedaż sprzętu komputerowego i oprogramowania, stanowiąca 78,7 % przychodów, sprzedaż produktów i usług, w tym usług informatycznych i internetowych oraz sprzedaż licencji autorskich rozwiązań Spółki (15,5 %). Prawie 6 % stanowiła sprzedaż powierzchni reklamowej na stronach portalu usługowego.

Dzięki zyskowi netto uzyskanemu w IV kwartale, Spółka ograniczyła stratę za cały rok obrotowy do -1.245 tys. zł. Dla porównania, strata za rok 2001 wyniosła -5.877 tys. zł.

Dominujący wpływ na uzyskanie dobrych wyników miało zakończenie restrukturyzacji kosztowej w firmie oraz realizacja kilku wysokomarżowych kontraktów na wdrożenia własnych technologii informatycznych.

W 2003 roku Spółka zamierza się skupić na aktywizacji sprzedaży produktów internetowych i informatycznych własnego autorstwa, w tym elektronicznego systemu obiegu dokumentów, a także świadczeniu usług informatycznych i programistycznych w charakterze podwykonawcy przy realizacji kontraktów obsługiwanych przez partnera strategicznego PWPT WASKO Sp. z o.o.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Hoga notuje zyski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl