SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Holding Grzegorza Hajdarowicza zapłacił państwowej firmie resztę należności za Presspublikę

Prezes grupy kapitałowej KCI Grzegorz Hajdarowicz poinformował, że jego spółka zapłaciła pozostałe kilkanaście mln zł ceny za mniejszościowy pakiet udziałów Presspubliki (obecnie Gremi Media) kupiony pięć lat temu. Tym samym firma spłaciła wszystkie należności za wydawcę.

Grzegorz Hajdarowicz, członek rad nadzorczych Gremi Media i KCIArticle

Grzegorz Hajdarowicz na łamach „Rzeczpospolitej” wyjaśnił, że po raz pierwszy w swojej 25-letniej karierze biznesowej przedterminowo spłacił cenę za kupioną firmę.

- Uznaliśmy po prostu, że w sprawie zakupu d. Presspubliki jest zbyt wiele dyskusji i nie ma potrzeby przedłużać tej sprawy. Mieliśmy nadwyżki finansowe i uznaliśmy, że w interesie grupy - zwłaszcza spółki Gremi Media - jest zamknięcie tematu. Zależało mi na ucięciu sprawy także z innych powodów - „Rzepa” leży na sercu naprawdę wielu osobom - wciąż mam pytania - także od reklamodawców - czy jesteśmy zagrożeni - biznesmen.

W maju br. minister Skarbu Państwa zgłosił zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa przy sprzedaży firmie Hajdarowicza 49 proc. udziałów Presspubliki przez państwową spółkę PW „Rzeczpospolita”. Chodzi głównie o możliwe zaniżenie wartości sprzedawanej firmy. Grzegorz Hajdarowicz stwierdził wtedy, że takie zawiadomienie stanowi to działanie „szkalujące dobre imię prywatnego przedsiębiorcy i polskiej grupy medialnej, w tym dziennika ‘Rzeczpospolita’”.

- Przypomnę, że działania Skarbu Państwa, dotyczące rzekomej za niskiej wyceny pakietu mniejszościowego d. Presspubliki, nie dotyczą ani mnie, ani spółek z grupy, tylko ówczesnych urzędników, którzy transakcję jego sprzedaży zatwierdzali. Przypomnę - dla mnie 55 mln zł za pakiet mniejszościowy to cena mocno zawyżona - skomentował Hajdarowicz w poniedziałkowej „Rzeczpospolitej”. Dodał, że środki na spłatę reszty należności PW „Rzeczpospolita” pochodzą ze sprzedaży przez KCI kilku projektów deweloperskich.

Na kupno w październiku 2011 roku od koncernu Mecom 51 proc. akcji Presspubliki za ok. 80 mln zł holding Hajdarowicza zaciągnął kredyt bankowy. Pod koniec kwietnia br. pozostała do spłaty kwota kredytu - 28,6 mln zł - została uregulowana przez KCI dzięki środkom ze sprzedaży własności budynków i urządzeń pod realizację projektu mieszkaniowego „Wrocławska”.

Na początku lipca należąca do Gremi Media spółka Gremi Business Communication (wydawca m.in. „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) zaciągnęła kredyty w wysokości maksymalnie 31,3 mln zł. Grzegorz Hajdarowicz wyjaśnił, że środki te zostaną przeznaczone m.in. na rozwój cyfrowej oferty mediów firmy. - Konsekwentnie przechodzimy do internetu - unowocześnimy portale, będziemy rozwijać projekt telewizji internetowej na stronach „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” oraz rozwijać kontent wideo. Mamy dobre wyniki współpracy z Facebookiem, wkrótce odświeżymy aplikację e-Kiosku - zapowiedział.

Spółka KCI w pierwszym kwartale br. w segmencie mediów (obejmującym spółki Gremi Business Communication, Gremi Media, e-Kiosk i Uważam Rze) zanotowała 27,18 mln zł wpływów i 314 tys. zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Holding Grzegorza Hajdarowicza zapłacił państwowej firmie resztę należności za Presspublikę

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
on
nadwyżki budżetowe ... chyba z zaciągniętego kredytu ... hahaha
odpowiedź
User
dumny i blady
Grzegorzu podobno na giełdę chciałeś wchodzić... Polecam samochodową, będzie najłatwiej.
odpowiedź
User
plkj
Rzepa upada
odpowiedź