SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Home Broker wnioskuje o upadłość, tłumaczy to skutkami epidemii

Pośredniczący w sprzedaży nieruchomości Home Broker, należący do notowanego na giełdzie Open Finance, złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Uzasadnia to pogorszeniem swojej sytuacji finansowej wskutek epidemii koronawirusa.

Article

- Sytuacja finansowa Home Broker uległa istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch epidemii, która uniemożliwiła spółce zależnej (czyli Home Broker - przyp.) prowadzenie działalności gospodarczej i podjęcie działań naprawczych, dlatego też po analizie perspektyw gospodarczych spółki zależnej Zarząd Home Broker podjął uchwałę o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości - poinformowano w piątek w komunikacie giełdowym Open Finance.

Home Broker zajmował się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego - w biurach stacjonarnych i poprzez swój serwis Homebroker.pl. Do Open Finance należy 100 proc. udziałów spółki.

Na początku kwietnia Open Finance zapowiedział, że w ramach zwolnień grupowych pożegna się z maksymalnie 440 pracownikami, z czego 60 z Home Broker.

Sprzedaż Home Broker w dół

W pierwszym kwartale br. wartość nieruchomości sprzedanych za pośrednictwem Home Broker zmalała rok do roku o 8 proc. do 349 mln zł. W przypadku rynku pierwotnego nastąpił spadek o 18 proc. do 171 mln zł, a w przypadku rynku wtórnego - wzrost o 5 proc.

Liczba transakcji zrealizowanych przez firmę zmniejszyła się o 21 proc. do 976.

Cała grupa kapitałowa Open Finance w zeszłym kwartale zanotowała spadek przychodów z 84,8 do 68,87 mln zł, a jej strata netto zmniejszyła się z 4,35 do 4,25 mln zł.

Głównymi akcjonariuszami Open Finance są kontrolowane przez Leszka Czarneckiego spółki Getin Noble Bank (ma 42,49 proc. kapitału) i Idea Money (17,72 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Home Broker wnioskuje o upadłość, tłumaczy to skutkami epidemii

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rekssio
Spółki Pana Leszka idą jak burza pytanie dlaczego
.. Jako klient Gnb zaczynam się zastanawiać nad przeniesiem
pieniędzy...
odpowiedź
User
Rekssio
Spółki Pana Leszka idą jak burza pytanie dlaczego
.. Jako klient Gnb zaczynam się zastanawiać nad przeniesiem
pieniędzy...
odpowiedź
User
jan
Tutaj nie ma co się zastanawiać. Ja zlotówki nie powierzyłbym żadnej firmie gdzie ma udziały ten pan
odpowiedź