SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Home Broker wnioskuje o upadłość, tłumaczy to skutkami epidemii

Pośredniczący w sprzedaży nieruchomości Home Broker, należący do notowanego na giełdzie Open Finance, złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Uzasadnia to pogorszeniem swojej sytuacji finansowej wskutek epidemii koronawirusa.

Article

- Sytuacja finansowa Home Broker uległa istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch epidemii, która uniemożliwiła spółce zależnej (czyli Home Broker - przyp.) prowadzenie działalności gospodarczej i podjęcie działań naprawczych, dlatego też po analizie perspektyw gospodarczych spółki zależnej Zarząd Home Broker podjął uchwałę o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości - poinformowano w piątek w komunikacie giełdowym Open Finance.

Home Broker zajmował się pośrednictwem w sprzedaży nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego - w biurach stacjonarnych i poprzez swój serwis Homebroker.pl. Do Open Finance należy 100 proc. udziałów spółki.

Na początku kwietnia Open Finance zapowiedział, że w ramach zwolnień grupowych pożegna się z maksymalnie 440 pracownikami, z czego 60 z Home Broker.

Sprzedaż Home Broker w dół

W pierwszym kwartale br. wartość nieruchomości sprzedanych za pośrednictwem Home Broker zmalała rok do roku o 8 proc. do 349 mln zł. W przypadku rynku pierwotnego nastąpił spadek o 18 proc. do 171 mln zł, a w przypadku rynku wtórnego - wzrost o 5 proc.

Liczba transakcji zrealizowanych przez firmę zmniejszyła się o 21 proc. do 976.

Cała grupa kapitałowa Open Finance w zeszłym kwartale zanotowała spadek przychodów z 84,8 do 68,87 mln zł, a jej strata netto zmniejszyła się z 4,35 do 4,25 mln zł.

Głównymi akcjonariuszami Open Finance są kontrolowane przez Leszka Czarneckiego spółki Getin Noble Bank (ma 42,49 proc. kapitału) i Idea Money (17,72 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Home Broker wnioskuje o upadłość, tłumaczy to skutkami epidemii

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rekssio
Spółki Pana Leszka idą jak burza pytanie dlaczego
.. Jako klient Gnb zaczynam się zastanawiać nad przeniesiem
pieniędzy...
0 0
odpowiedź
User
Rekssio
Spółki Pana Leszka idą jak burza pytanie dlaczego
.. Jako klient Gnb zaczynam się zastanawiać nad przeniesiem
pieniędzy...
0 0
odpowiedź
User
jan
Tutaj nie ma co się zastanawiać. Ja zlotówki nie powierzyłbym żadnej firmie gdzie ma udziały ten pan
1 0
odpowiedź
User
Dawid
Dla mnie tylko Getin. Najlepsze usługi na rynku, od lat mam tam rachunki. Molochy PKO itp traktują człowieka jak gnojka.
0 0
odpowiedź