SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Hospicjum - to też życie'

Kampania "Hospicjum - to też życie' na nośnikach News Outdoor Poland.

News Outdoor Poland dołączył do grona patronów medialnych II Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Hospicjum - to też życie". Jej celem jest podniesienie świadomości odnośnie istniejącej w Polsce potrzeby rozwijania opieki hospicyjnej w regionach, w których jej najbardziej brakuje.

Z danych Krajowego Konsultanta Medycyny Paliatywnej wynika, że w 60 procentach powiatów 5 województw: małopolskiego, świętokrzyskiego dolnośląskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego nie ma w ogóle żadnej opieki paliatywnej. Z kolei najniższa dostępność opieki domowej dotyka 4 województwa: dolnośląskie, małopolskie, opolskie i zachodniopomorskie. Tam odsetek powiatów, w których istnieje domowa opieka paliatywna jest mniejszy niż 10 proc.

Kampania "Hospicjum - to też życie" ma za zadanie przełamanie tabu, jakim jest nieuleczalna choroba i opieka hospicyjna. Powszechny brak umiejętności obcowania z osobami dotkniętym cierpieniem utrudnia niesienie pomocy, opieki i ulgi. Celem kampanii jest wspieranie rozwoju opieki hospicyjnej.

Organizatorami akcji są: Krajowy Duszpasterz Hospicjów oraz Fundacja Hospicyjna.

News Outdoor Poland przyłączając się do kampanii zaoferował wykorzystanie powierzchni reklamowej na części swojej sieci billboardów rozmieszczonych na terenie całej Polski. Firma obok swojej podstawowej działalności, jaką jest oferowanie wysokiej jakości tablic na potrzeby reklamy zewnętrznej, wspiera także ważne społecznie przedsięwzięcia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Hospicjum - to też życie'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl