SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent „Hotel Paradise” i „True Love” ze stratą

Producent telewizyjny Golden Media Polska w ub.r. przy spadku przychodów o 4,7 proc. do 26,52 mln zł zanotował 2,73 mln zł straty netto.

Klaudia El Dursi, gospodyni "Hotelu Paradise"Article

W ub.r. Golden Media Polska realizowała m.in. reality-shows „Hotel Paradise”, „Perfect Picture”, „Żony Miami” i „True Love” dla TVN Warner Bros. Discovery (wszystkie programy były emitowane w TVN7).

Koszty sprzedanych przez spółkę produktów, towarów i materiałów zwiększyły się z 23,54 do 25,05 mln zł, wydatki na ogólny zarząd - z 2,79 do 2,95 mln zł, a koszty sprzedaży - z 217 do 228,2 tys. zł. W konsekwencji rentowność sprzedażowa pogorszyła się z 1,29 mln zł zysku do 1,71 mln zł straty.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jesienią ub.r. Golden Media Polska utworzyła nowy dział produkcji serialowych i filmowych - Golden Screen, którym kieruje Katarzyna Kalicińska.

Rentowność firmy poprawił spadek pozostałych kosztów operacyjnych z 873,5 do 56 tys. zł, a pogorszyły wzrost wydatków finansowych ze 169,1 tys. do 1 mln zł (z czego 586,6 tys. zł to koszty aktualizacji aktywów finansowych) i spadek pozostałych wpływów operacyjnych z 655,1 do 0,6 tys. zł.

Wynik netto Golden Media Polska poszedł w dół z 793,8 tys. zł zysku do 2,73 mln zł straty.

Wiosną br. Golden Media Polska przejęła od Wedding & Party Dream Jj Group produkcję dla Polsatu cyklu „Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej”.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2022, a poprzedni - 2021

Dołącz do dyskusji: Producent „Hotel Paradise” i „True Love” ze stratą

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
i bardzo mocno mnie to cieszy.
odpowiedź
User
Bert
Bardzo dobrze mu tak bo może zrozumie że Produkuje Shit a nie programy ,ten cały Hotel gówna jak i True Love to programy dla Pustych Ameb
odpowiedź
User
TVPis
Pato-reality dla społeczeństwa 500+.
odpowiedź