SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

HP: przychód i zysk w górę, prognoza w dół

Hewlett-Packard zaprezentował wyniki finansowe za swój ostatni kwartał.

HP: przychód i zysk w górę, prognoza w dół

W zakończonym 31 stycznia tego roku I kwartale finansowym przychód HP wyniósł 32,3 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego (31,2 mld USD).

W tym samym czasie zysk netto firmy zwiększył się o 16 proc., z 2,3 do 2,6 miliarda dolarów.

Na obu kontynentach amerykańskich HP odnotował wzrost przychodu o 6 proc. (do 14,4 mld USD), a w regionie Azji i Pacyfiku o 7 proc. (do 5,8 mld USD). W regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki przychód wyniósł 12,1 mld USD - mniej więcej tyle samo co rok wcześniej.

65 proc. całkowitego przychodu firmy pochodziło w poprzednim kwartale spoza USA, w tym 11 proc. z krajów BRIC (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny), w których łączny przychód wzrósł o 11 proc.

HP przedstawił również prognozę na swój II kwartał finansowy roku 2011, w której zakłada, że przychód wyniesie od 31,4 do 31,6 miliarda dolarów. Jednocześnie firma zrewidowała w dół swoje przewidywania odnośnie przychodu w całym finansowym roku, ze 132-133,5 do 130-131,5 miliarda dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: HP: przychód i zysk w górę, prognoza w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl