SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HRlink łączy się z Goldenline, na czele obu spółek staje Arkadiusz Kuchto

Spółka HRlink przejmuje Goldenline (obie spółki należą do Agory), aby stworzyć kompleksowe narzędzie wspierające firmy w poszukiwaniu kandydatów, ich rekrutacji i selekcji oraz onboardingu. Szefem Goldenline został prezes HRlink - Arkadiusz Kuchto. Fuzja nie oznacza redukcji w Goldenline, przynajmniej na razie - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

Fot. Materiały PrasoweArticle

W wyniku przejęcia powstać ma wszechstronna platforma HRTech, oferowana w subskrypcyjnym modelu Software as a Service. - Synergia biznesowa i integracja produktów pozwolą na zaproponowanie klientom obu spółek unikalnej oferty w skali kraju i wszechstronnego wsparcia pracodawców w procesie rekrutacji. Będzie to jedno z niewielu tak kompleksowych rozwiązań na rynku - komentuje Arkadiusz Kuchto, prezes HRlink i Goldenline.

Kuchto będzie zarządzał teraz całym procesem integracji, działalnością obu spółek i tworzeniem wspólnej strategii. - W ramach włączania struktur Goldenline do HRlink powstają zespoły projektowe. Obecnie w ten sposób działają już działy sprzedaży i obsługi klienta, które oprócz tworzenia wspólnej oferty już teraz zajmują się także bieżącą obsługą klientów. Na ten moment nie są planowane inne zmiany kadrowe – informuje portal Wirtualnemedia.pl Krzysztof Janiak, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej Agory.

Aplikacja ATS (system elektronicznego wspomagania rekrutacji) stworzona przez HRlink oferuje użytkownikom takie funkcjonalności, jak automatyczne publikowanie ogłoszeń rekrutacyjnych jednocześnie na kilkudziesięciu serwisach ogłoszeniowych, obsługę poleceń pracowniczych, zarządzanie projektami rekrutacyjnymi i bazą kandydatów oraz onboarding online zatrudnianych pracowników. Natomiast użytkownicy serwisu rozwoju zawodowego Goldenline.pl mogą skorzystać z m.in. narzędzi umożliwiających dotarcie do kandydatów i komunikację z nimi, w szczególności poprzez wyszukiwarkę kandydatów czy ogłoszenia rekrutacyjne.  

Integracja obu platform pozwolić ma na stworzenie komplementarnego rozwiązania i zaoferowanie klientom wsparcia na każdym etapie procesu rekrutacyjnego - od pozyskania aplikacji kandydatów, poprzez selekcję najlepszych zgłoszeń do wdrożenia nowych pracowników do pracy w organizacji. Po zakończeniu procesu połączenia spółek klienci zyskają dostęp - z poziomu aplikacji HRlink.pl - do obszernej bazy profili z serwisu Goldenline.pl (ok. 2,9 mln profili) i mechanizmów umożliwiających sprawne dopasowanie zgłoszeń kandydatów do ofert pracodawców. Użytkownicy zintegrowanych platform będą mieli również możliwość skorzystania z rozwiązań wspierających budowanie marki pracodawcy - a wszystko to w ramach wspólnej oferty i na atrakcyjnych warunkach.

Proces łączenia obu platform, który rozpoczęło podpisanie porozumienia pomiędzy spółkami w połowie września br., potrwa kilka miesięcy. Po jego zakończeniu Goldenline zostanie włączony w struktury HRlink.

Agora od września 2012 roku miała 48 udziałów stanowiących 46,15 proc. kapitału Online Technologies HR (oferującej aplikację HRlink). We wrześniu 2019 roku przejęła kolejne 32 udziały i 15 nowo utworzonych, a jej udział w kapitale spółki wzrósł do 79,8 proc (firma zyskała pakiet kontrolny).  Goldenline z kolei jest częścią Grupy Agora od 2011 r. W kwietniu Agora ogłosiła zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych w Goldenline. Ostatecznie zdecydowano się na program dobrowolnych odejść, w ramach którego ze spółką pożegnało się 26 osób, 80 proc. jej zespołu.

W drugim kwartale br. przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Agora zmalały o 52 proc. do 129,5 mln zł, a przy obcięciu kosztów operacyjnych o 34,4 proc. strata netto pogłębiła się z 6,6 do 41,1 mln zł. W całym półroczu firma miała 88,2 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: HRlink łączy się z Goldenline, na czele obu spółek staje Arkadiusz Kuchto

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ren
0 + 0 = 0
odpowiedź
User
domosvienoTQ
http://petrodomuslux.ru/poleznye-sovety/magazin-parizhskoj-mody-rick-owens-zdes-vse.html
odpowiedź
User
Bezrobotny
Litości
odpowiedź