SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

HSDPA w sieci Plus

Firma Nokia współpracuje z polskim operatorem sieci komórkowej Polkomtel przy uruchomieniu komercyjnej sieci High Speed Downlink Packet Access (HSDPA) na terenie Warszawy.

Rozwiązanie HSDPA firmy Nokia umożliwia firmie Polkomtel udostępnianie swoim klientom mobilnych usług transmisji danych o prędkości pięciokrotnie większej od obecnie osiąganej w sieci WCDMA, a jednocześnie zapewnia oszczędne działanie sieci.

„Firma Polkomtel jest dumna, że może dostarczać swoim klientom najbardziej zaawansowane usługi o najwyższej jakości, dlatego unowocześnienie wykorzystywanej przez nas sieci 3G do HSDPA było naturalnym krokiem” — powiedział Thomas Eberle, dyrektor ds. technicznych w firmie Polkomtel. „Przy wprowadzaniu nowych usług dla klientów niezwykle cenna jest umiejętność szybkiego przeprowadzenia wdrożenia oraz kadra specjalistów, dysponująca odpowiednią wiedzą techniczną. Obecnie korzystamy z sieci Nokia WCDMA 3G, więc aktualizacja do sieci HSDPA wymaga tylko nowego oprogramowania, które zapewni nam uruchomienie usług HSDPA w sposób bardzo łatwy i szybki”.

„Bardzo cieszymy się, że firma Polkomtel wybrała rozwiązania i profesjonalne usługi oferowane przez Nokia w ramach współpracy przy uruchomieniu komercyjnej usługi HSDPA w Polsce” — mówi Giuseppe Donagemma, wiceprezes ds. sieci w firmie Nokia. „Nasze rozwiązanie umożliwia firmie Polkomtel zaoferowanie jej klientom mobilnych usług szerokopasmowych, co przełoży się na zwiększenie lojalności abonentów oraz osiągnięcie dodatkowych przychodów”.

Firmy Polkomtel i Nokia współpracują ze sobą od 1996 roku. Nokia dostarcza rozwiązanie HSDPA na podstawie rozszerzenia istniejącej umowy ramowej dla sieci GSM/ EDGE oraz WCDMA 3G podpisanej w 2005 roku.

Jak dotąd firma Nokia dostarczyła technologie WCDMA 3G dla 63 klientów. Wydajna technologia HSDPA firmy Nokia jest dostępna w formie zwykłej aktualizacji oprogramowania sieci Nokia WCDMA, dzięki czemu jej wdrożenie jest szybkie i niedrogie. Sieci Nokia HSPA opierają się na dwóch podstawowych technologiach: HSDPA (High Speed Downlink Packer Access) i HSUPA (High Speed Uplink Packet Access). Oferują one wyjątkowe prędkości, co pozwala mówić o prawdziwie mobilnym szerokopasmowym dostępie: do 14,4 Mb/s podczas pobierania oraz do 5,8 Mb/s podczas wysyłania.
 
Sieć HSDPA firmy Nokia umożliwia korzystanie z usług transmisji danych o prędkości prawie 10-krotnie większej niż prędkości dostępne aktualnie w sieciach 3G, zapewniając polepszenie oferowanych usług. Nokia, która zawarła już wiele kontraktów dla sieci HSDPA, jest liderem na rynku tych usług. Wielu operatorów sieci już udostępniło swoje sieci HSDPA dzięki rozwiązaniu firmy Nokia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: HSDPA w sieci Plus

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl