SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Huawei zbuduje nowy region chmurowy w Arabii Saudyjskiej

Huawei planuje budowę nowego regionu Huawei Cloud w Arabii Saudyjskiej. Dzięki temu firmy i rządy na Bliskim Wschodzie zyskają szerszy dostęp do usług chmurowych firmy.

Budowę nowego regionu chmurowego w Arabii Saudyjskiej zapowiedział Guo Ping, rotating chairman firmy Huawei, przemawiając podczas konferencji technologicznej LEAP 2022 w Rijadzie.

"Tylko w ciągu ostatnich trzech lat wiele globalnych przedsiębiorstw w pełni wdrożyło cyfryzację, a 10 proc. tych organizacji zwiększało swoje przychody do pięciu razy szybciej niż te, które na cyfryzację nie postawiły." - stwierdził Guo.

Według Huawei, udział Gou w konferencji LEAP 2022 pokazuje zaangażowanie firmy na rzecz cyfrowej transformacji w Arabii Saudyjskiej i na Bliskim Wschodzie. Rotating chairman Huawei podkreślił, że jego firma już aktywnie uczestniczy w tym procesie w Arabii Saudysjkiej, m.in. poprzez udzielenie pomocy lokalnym operatorom w przyłączeniu ponad 5,5 mln ludzi w najbardziej odległych obszarach.

Guo zauważył też, że Arabia Saudyjska ma ambitny plan, aby stać się jedną z największych na świecie gospodarek opartych na technologii. Kraj ten właśnie technologię oficjalnie określił jako kluczowy czynnik w dążeniu do celu dywersyfikacji gospodarki, w tym poszukiwania sposobów zastosowania sztucznej inteligencji w najważniejszych branżach.

Huawei zamierza wspierać Arabię Saudyjską w tym zakresie m.in. poprzez współpracę nad modelem sztucznej inteligencji, który mógłby być wykorzystany np. do identyfikacji języka, badań i rozwoju medycyny oraz wykrywania chorób.

Dołącz do dyskusji: Huawei zbuduje nowy region chmurowy w Arabii Saudyjskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl